1/2

Tekken 4

Erdinç İyikul
Erdinç İyikul 3.06.2010 - 12:31
Herhalde her dövüş oyunu hastası bu oyunun adını duymuş ve oynamıştır.
Platformlar PlayStation 2
Tekken 4
  • Yapımcı - Yayıncı Namco - Namco
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 88
Artılar -
Eksiler -

Herhalde her dövüş oyunu hastası bu oyunun adını duymuş ve oynamıştır. Video oyunları arasında çok iyi bir geçmişi bulunan Tekken, en iyi dovüş oyunu dendiğinde kuşkusuz akla gelen ilk isimlerden bir tanesi. Eskiden bu oyun genelde Arcade salonlarında oynanırdı. PlayStation'ın çıkmasıyla ise bir çok oyuncunun evine de konuk oldu Tekken. PS2'deki ilk Tekken oyunu olan ''Tag Tournament'', oyunun bir kısım hayranları tarafından beğenilmişken, bir kısım hayranları tarafından da hayal kırıklığı olarak nitelendirilmişti. Bu hayal kırıklığının başlıca sebebiyse oyunun pek yenilikçi olmaması, sadece daha iyi grafikler ve yeni karakterlerden ibaret olmasıydı.

Peki ya Tekken 4?

Oyunun eski versiyonlarında göze batan ilk şey Tekken'in her zaman başarılı olmuş grafikleriydi. Gerçekten dövüşçülerin kıyafetlerinden mekanlara kadar bir çok ayrıntı oldukça şık grafiklerle süslenmişti, tabi bu son oyunda da her şey yine aynı. Ne de olsa işin arkasında artık bu işin ustası olmuş olan Namco var.

Oyuna oldukça haraketli olan bir Video ile giriyoruz. Oyundaki modlar ise Story Battle, Arcade/Time Attack, Vs Battle, Team Battle, Survival, Practice, Training ve Tekken Force olarak sıralanmış. Story modunda her dövüşçünün kendilerine özgü hikayeleri konu alınarak senaryolar oluşturulmuş ve siz karakterlerle başarılı oldukça çeşitli Movie'ler ve ek özellikler açılıyor. Team Battle'da ise birden fazla karakter seçerek(en fazla 8 karakter) dövüşler düzenleyebiliyorsunuz. Oyunun en eğlenceli modlarından birisi olan Tekken Force'ta da size çeşitli görevler veriliyor ve sizde elinizden geldiğince iyi dövüşerek bu görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Yeni Karakterler

Karakterler dövüş oyunlarında her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Yeni karakterler, yeni hareketler vs. nasıl diye. Tekken 4'te de eski ve yeni karakterler olmak üzere toplam 20 tane karakter bulunuyor. Tabi oyunun başında hepsi açık değil, her zaman olduğu gibi belli başarılar kazandıktan sonra bu karakterler teker teker açılmaya başlıyorlar. Merak edenler için karaterleri saymak gerekirse; Jin, Kazuya, Combot, Law, Marduk, Paul, Hwoarang, Yoshimitsu, King, Xiaoyu, Christine, Steve,Violet, Lei, Julia, Nina, Bryan, Panda ve Kuma karakterleri bulunmakta. Oyunda toplamda 4 bayan dövüşçü, 2 tane hayvan dövüşçü ve 12 tane de erkek dövüşçü bulunmakta. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×