Tenet filminin son fragmanı yayınlandı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 22.08.2020 - 21:31
Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Christopher Nolan imzalı Tenet'in son fragmanı yayınlandı.

2020'nin merakla beklenen filmlerinden biri olan Tenet‘in vizyona girmesine sayılı günler kaldı. İlk olarak 26 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek film, pandemi nedeniyle kademeli olarak diğer bölgelerde de gösterime girecek. Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 küresel salgını nedeniyle uzun bir bekleyişin ardından nihayet sinemaseverler ile buluşacak olan Tenet için yeni fragman stüdyo tarafından paylaşıldı. Yayınlanan fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tenet filminin son fragmanı yayınlandı

Christopher Nolan imzalı Tenet, 26 Ağustos’ta sinemaseverler ile buluşacak

Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp yönetmeliğini yaptığı Tenet filminin son fragmanı Warner Bros. Pictures tarafından yayınlandı. Yayınlanan fragmana baktığımızda epik aksiyon sahnelerinin yanı sıra John David Washington'ın bir CIA ajanı olarak gizli bir görevde yer aldığını görüyoruz. Senaryosu adeta sır gibi saklanan filmin video açıklamalarında "John David Washington, Christopher Nolan’ın orijinal bilim-kurgu aksiyon filmi “Tenet”ın, yeni Kahramanı. Filmin Kahramanı, alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkarılabilecek, uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına, çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur; Tenet. Zamanda yolculuk değil. Ters yüz." ifadesi yer alıyor.

Ayrıntıların çoğu bilinmemekle birlikte Tenet, zamanı tersine çevirebilen gizli bir organizasyonu konu alan, 3. Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir kargaşayı ve kaosu önlemeye çalışan bir ajan ve yavaş yavaş yeniden şekillendirdiği zaman kavramı, zaman yolculuğundan farklı olarak zamanı evirme olarak tanımlanan bir yetenekle yine zamana karşı verilen bir mücadelenin anlatıldığı bir bilim kurgu casus filmi olarak nitelendiriliyor. Film o kadar gizli tutuluyor ki, David  Washington'ın oynadığı karakterin henüz bir adı bile yok, sadece Kahraman olarak adlandırılıyor.

Nolan’ın 70mm ve IMAX kameraları kullanarak çektiği Tenet filminin oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine ve Kenneth Branagh gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin müziklerine ise son dönemde Black Panther, Creed ve Fruitvale Station gibi filmlerden tanıdığımız Ludwig Göransson besteliyor. Son olarak siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz? Kimler bu filmi sinemada izlemeyi düşünüyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2020 21:00
Dunkirk gibi kaliteli bir filmi yapan, bu filmi de harika yapar.
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 20:53
Üstadım, o zaman senden bir ricam olacak. Müsait olduğunda "Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmini" izlersen, çok müteşekkir olurum. Eğer Dunkirk filmi gibi bu filmi de sevmezsen, senin fikirlerine de saygı duyarım. Fakat, denemeden bilemezsin, değil mi?
MK Okuru
MK Okuru 25.08.2020 03:27
Bence dünyanın en iyi iki filmi Dunkirk ve Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmidir. Bu arada Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmini izlemeni şiddetle öneririm.
memoefe
memoefe 23.08.2020 22:56
Dunkirk'e kaliteli film diyen filmden anlamıyordur. Filmde o kadar hata var ki tamamını izleyemedim sinirden.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2020 14:20
Bayagı bir mantık hatası bekliyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2020 11:23
Eleştirmenler düşük puan verdiyse bu film güzeldir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2020 00:25
Amma taktınız şu filme
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2020 01:15
Arkadaşa saldırmayın, yazık deli galiba.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tenet filminin son fragmanı yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×