The Elder Scrolls Online PS5 ve XSX sürümü ile geliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.04.2021 - 16:43
Bethesda yaptığı açıklama ile The Elder Scrolls Online PS5 ve XSX sürümlerinin çıkış tarihi ile birlikte karşılaştırma videosunu da yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından satın alma süreci tamamlanan Zenimax firmalarından Bethesda, yaptığı açıklama ile The Elder Scrolls Online PS5 ve XSX sürümünü duyurdu. Oyunun yeni nesil çıkış tarihini 8 Haziran 2021 olarak açıklayan firma aynı zamanda bir karşılaştırma videosu da yayınladı. Bu videoda oyunun mevcut konsol sürümü ile yeni nesilde nasıl gözükeceği mukayese edilmiş. Yapılan açıklama ve karşılaştırma videosu şu şekilde;

The Elder Scrolls Online PS5 ve XSX'e geliyor

Blackwood Bölümü Ön Bakış Etkinliği'nde açıkladığımız 8 Haziran 2021'de Xbox Series X|S ve PlayStation 5'e gelecek yeni nesil sürümü The Elder Scrolls Online: Konsol İçin Güçlendirildi sürümünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden The Elder Scrolls Online sahibi olan veya satın alanlar ESO: Konsol İçin Güçlendirildi sürümüne ücretsiz erişim sağlayacak.

ESO: Konsol İçin Güçlendirildi sürümü, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 üzerinde oyunun performans ve görsellerinde büyük bir ilerleme sunuyor. Konsol İçin Güçlendirildi sürümüyle gelecek yeni özelliklerin tamamını görmek için ESO internet sitesine göz atın. Şimdilik oyuncuların bu haziran için bekleyebileceği güçlendirmeler:

Yeni nesilde yapılacak yenilikler

Yeni Nesil Performans

ESO, geçmişte konsollarda 30 FPS'de çalışıyordu ama yeni nesil Xbox Series X ve PlayStation 5'in gücüyle “Performans Modu”nda gıcır gıcır 60 FPS ile çalışacak. Eğer görsel bir ziyafet arıyorsanız, “Yüksek Görüntü Kalitesi Modu”yla 30 FPS'de doğal 4K çözünürlüğün tadını çıkarın.

Arttırılmış Çizim Mesafesi

ESO'nun uçsuz bucaksız güzelliğine hayran olan oyuncular için oyunun çizim mesafesi neredeyse iki katına çıkarıldı. Bu durum, sürekli büyüyen Tamriel dünyasına derinlemesine bir bakış sunuyor.

İyileştirilmiş Yükleme Süreleri

Yeni nesil güce yükselmek; Xbox Series X|S ve PlayStation 5 yükleme ekranı sürelerinin ortalama yarı yarıya düşmesi anlamına geliyor. Böylece konsol oyuncuları daha az bekleme süresiyle ESO'nun göz alıcı dünyasının içine dalabilir.

Ve ÇOK daha fazlası

ESO: Konsol İçin Güçlendirildi sürümü; beraberinde geliştirilmiş yansımalar, gölgeler, alan derinliği, SSGI ile ortam aydınlatması ile güncellenmiş anti-aliasing ve açılan dokular gibi bir sürü başka değişiklikler de getiriyor. Tüm detaylar için internet sitemizi ziyaret edin.

8 Haziran 2021'deki çıkışına kadar önümüzdeki haftalarda ESO: Konsol İçin Güçlendirildi sürümü hakkında çok daha fazlasını paylaşacağız. Ayrıca Blackwood Bölümü Ön Bakış Etkinliği'nde açıklandığı gibi, oyuncular daedric planları ve bölgeyi harcamak için despotça komploları açığa çıkartmak ve Yıkımın Prensi'nin Tamriel için ürkütücü planlarına olan bağlantısını keşfetmek zorunda. Blackwood başlı başına bir hikâye olsa da içindeki olaylar 2021 boyunca sürecek Oblivion Kapıları macerasını da ilerletecek.

Ayrıca oyuncuların ister tek başlarına, ister arkadaşlarıyla çevrimiçi oynarken bir daha asla maceralarında yalnız hissetmemesi için tasarlanan yepyeni “Yoldaş” (Companions) Sistemini heyecanla bekleyebilir. Oyuncular ekipmanlarını seçip, yeteneklerine seviye atlatarak oynayış tarzını kendi belirleyeceği başlangıçta iki yeni yoldaşın kilidini Blackwood ana hikâyesiyle açabilir. Her yoldaşın kendi kişiliği, sevdikleri, sevmedikleri ve eşsiz görev zincirleri var. Ha bir de, yaptıklarınıza dikkat edin çünkü eylemleriniz yoldaşınızla olan uyumunuzu etkileyecek.

Yeni ancak bir o kadar da tanıdık topraklar mı keşfetmek istiyorsunuz? Blackwood bölgesinin bir araya gelme merkezi Leyawiin ile tamamlanan, simgeleşmiş The Elder Scrolls IV: Oblivion mekânlarına yeniden yolculuk edin. Yükselen duvarlarının ötesinde Mehrunes Dagon'ın tekinsiz köleleriyle dolu üç belirgin ortam var. Bu ortamlar; Rockgrove adlı 12 oyunculu yeni bir Trial'a, world boss'lara, herkese açık zindanlara, Oblivion Portal Dünya Etkinliklerine ve ödüllere ev sahipliği yapıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 23:10
Kalan Karakter: 300 Gönder
The Elder Scrolls Online PS5 ve XSX sürümü ile geliyor
İlginizi Çekebilir