The Elder Scrolls V: Skyrim'e yeni detaylar

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 21.03.2011 - 14:37
Bu oyun diğerlerinden epey bir farklı olacak gibi
Bethesda'nın merakla beklenen ve dramatik bir şekilde 11.11.11'de gelecek olan ünlü seri The Elder Scrolls’un son oyunu Skyrim için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Onlar geldikçe de bizim heyecanımız daha da artıyor.

Bunu az çok biliyoruz ancak yine de bir hatırlatalım. Skyrim'de klasik büyülerin yanında artık yeni bir büyü olacak; Dragon Shout. Ne zaman bir ejderha öldürseniz onun ruhunu ele geçirecek ve bu şekilde ülkenin etrafına yayılan harabelerdeki yazıları okuyabileceksiniz. Bunları çözdüğünüz zaman da, klasik büyülerden farklı olan Dragon Shout büyülerini yapabileceksiniz. Dragon Shout'lar sizin teleport veya force push gibi büyüler yapmanızı sağlayacak. Oyunun tanıtım videosunda bu harabeleri görmüştük hatırlarsanız. (Alttaki resim)

The Elder Scrolls V: Skyrim'e yeni detaylar
Skyrim'de ayrıca Enchantment yeteneği de geri geliyor. Oblivion'da bu yeteneği Mage Guild'e giriş hakkı kazandıktan sonra yapabiliyorduk. Skyrim'de Enchantment yeteneği ile bildiğiniz bütün büyüleri bütün silah türlerine uygulayabileceksiniz. Hatta görünmezlik su altında nefes alma gibi büyüleri bile ekleyebileceksiniz.

Ancak sadece silahlarda değil, Enchantment yeteneğini gerek kolye olsun gerek kalkan, aksesuarlarınız üzerinde de kullanabileceksiniz. Oblivion'da Enchantment işlemini öldürdüğünüz düşmanların ruhlarını ruh mücevherlerine hapsederek yapabiliyorduk. Skyrim'de öldürdüğümüz ejderhaların ruhlarının yararlı olacağı bir başka nokta da burası olabilir.

Oyun hakkında açıklanan bir diğer detay da Radiant Storytelling sistemi yani başka bir değişle "Değişken hikaye akışı". Bu sistemde oynayış tarzınıza bağlı olarak değişen bir yapı mevcut olacak. Skyrim'de yaptığınız her şey oyunda bir etkiye sebep olacak ve Radiant yapay zeka da sizin oyun tarzınızı göreve/hikayeye uygun bir hale getirerek sizin oyundan en iyi tecrübeyi almanızı sağlayacak. Dolayısı ile bu özellik sayesinde herkesin oyunu bir diğerinden benzersiz olacak.
Yorumlar 26
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 13:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Elder Scrolls V: Skyrim'e yeni detaylar

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×