1/2

The Godfather

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
İşte reddedemeyeceğiniz bir teklif!
Mario Puzzo’nun romanından, ilk olarak 1972 yılında beyaz perdeye aktarılan, The Godfather-1’in gördüğü muhteşem ilgi üzerine ikinci filmin çekimlerine başlandı. The Godfather Part Two’nun 1974 yılında vizyona girmesiyle, belirli bir kalitenin üzerinde kalınabileceğini gösteren yapımcılar, 3. film için 1990’a kadar beklediler. Bu tür seri halinde hazırlanan filmlerde genellikle karşılaştığımız, kalitenin gitgide düşmesi, The Godfather Part Three’de söz konusu olmadı. Kimileri için ilk film bir efsaneyken bazıları içinse ikinci filmin yeri başkaydı. Serinin son filminin ise bu iki başarılı filmin ardından, göze batacak herhangi bir zayıf noktası yoktu. Yapımcılar kaliteyi öylesine güzel yakalamışlardı ki, çıtayı hiç bir filmde belli bir noktadan aşağıya düşürmediler.

Bu harika serinin takdire şayan kadrosunu bir araya getirmek kuşkusuz çok zor oldu. Çünkü seride Robert De Niro’dan Marlon Brando’ya Alpacino’dan Andy Garcia’ya Robert Duvall’dan James Caan’a kadar... birbirinden başarılı oyuncular rol almıştı. Tabii unutulmaması gereken bir diğer isimde, yönetmen Francis Ford Coppola’ydı. Bu ekip öyle bir alternatif gerçeklik yarattı ki etkisi günümüzde bile sürüyor...

Corleone ailesine dahil olmak

Yapımcılar her ilgi çeken konu gibi, The Godfather’ında oyun olarak piyasaya sürüleceğini açıkladıklarından yaklaşık 1 yıl geçti. Bu süre zarfında oyunla ilgili neredeyse hiç bilgi verilmezken, sadece bir kaç ekran görüntüsüyle yetindiler. Buna karşın son zamanlarda oyunla ilgili bazı veriler gelmeye başladı. The Godfather, tahmin edildiği üzere 1945-55 arası New York’unda geçiyor. Yarattığımız karakterimizle, The Godfather olma yolunda ilerlemeye çalışacağız. Atmosfer tamamen serideki gibi agresif olacak. Aksiyon türündeki yapım, içerisinde macera öğelerini barındıracak. Yani salt bir aksiyondan çok daha fazlasını yaşayacağız.

Oyuna ilk olarak ufak işlerle başlayacağız. Sonrasında kendimizi geliştirdiğimiz takdirde, organize suçlar işleyen güçlü bir şebeke halini alacağız. Banka soygunlarından, çeşitli suikastlere kadar bir çok illegal olayın içerisinde varolabileceğiz. Tabii birde rakiplerimiz de olacak. Tattaglia, Cuneo, Sollozzo, Brazini ve Stracci aileleri, her daim bize oyunlar oynamaya ve saldırmaya devam edecekler. Onlarla sürekli bir yarış içerisinde olacağız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×