The Hunter 2012 (PC İnceleme)

The Hunter 2012 (PC İnceleme)

Sabir Abdulhasanzade - Tropico
Sabir Abdulhasanzade - Tropico 10.12.2012 - 15:19
Stratejiniz ne kadar güçlü şimdi anlıyacağız!
Aşağıda yer alan The Hunter 2012 hakkındaki güzel inceleme, Tropico nick'li okurumuz Sabir Abdulhasanzade tarafından hazırlanmıştır. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sizler de her türlü yazınızı mektup2@merlininkazani.com adresine gönderebilirsiniz. Yazı gönderme koşulları için tıklayın.

Artı tarafları: Çok kaliteli ve detaylı hazırlanmış grafikler.
Eksi tarafları: Oyunda istenilen yüksek kayaya hiç zorlanmadan tırmana biliyoruz ve düştüğümüzde hiç bir değişim yaşamıyoruz ki bu bir simülasyona yakışmıyor

Grafik: 90
Ses: 85
Oynanış: 93
Toplam: 90

Yapımcı: HAVOK
Yayıncı: Expansive Worlds
Türü: Simülasyon
Çoklu oyuncu: Yok
Platform: PC

Arkadaşlar başlamadan önce şunu söyliyim avcılık oyunlarına hep bayılmışım.. Nedenini sorucak olursanız bir çok yanı var. Birinci olarak bana göre en büyük strateji avcılık oyunlarında.. Yanlış alınan bir karar her şeyi mahv ede bilir! İkinci olarak doğayla iç-içe kalıyorsunuz ve inanılmaz kafa dinlendiriyor :) (Tabi bu oyundan oyuna değişir).

Gelelim ‘The Hunter 2012’ye... ‘The Hunter 2012’ türünün en iyi örneği.

The Hunter 2012 (PC İnceleme)
Oyunumuz online tabanlı single player tarzında. Yani oyunu başlatmak istiyorsanız önce sitesine gidiyoruz sonra HUNT NOW deyip hemen bir arazi seçip avcılığa başlıyoruz ya da Mission bölümünden bize verilen görevleri tamamlamaya çalışıyoruz. Oyuna girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk şey manzaranın ne kadar detaylı hazırlanmış olduğu. Gerçekten oyun grafik açısından mükemmel gözüküyor. Elimizde bulunan ilk şey ise verici oluyor ki.. bu verici oyunda kullanacağınız en önemli parça!

Peki bu verici ne işe yarıyor: Evet arkadaşlar etrafta gezinirken bir ses duyarsanız elimizde verici hemen bipliyor  ki işte bu maceranın sesi. Hemen vericiye bakıyoruz etrafta bir geyiğin olduğunu görüyoruz (mesela). Haritamızda sinyal gözükmeye başlıyor işte orası sıcak nokta.. Hemen oraya koşmaya başlıyoruz... Evet, koşuyoruz... :D Tamam geldik. Geldik geldik ama etrafda geyik yok... Biraz daha ilerliyoruz yerde bir kırmızı ışık görüyoruz yaklaşıyoruz, o da ne! İşte bu güzel oldu...

Ayak izleri... Hemen vericimizle tarıyoruz... Evet! Geyik izleri... Haritada bir arazi 2 ok arasında gözüküyor bu demek oluyor ki geyik tam da o arazide dolaşıyor... Hemen eğiliyoruz eğer eğilmezseniz bu büyük bir yanlış olur. Çünkü geyik sizi fark ederse hemen yerinden fırlar... Hem de öyle bir fırlar ki siz daha silahınızı almadan ormanda izini kaybettirir. (Yani o kadar hızlı olmasada öyle bir koşar ki tetiği ona tuşlamak çok zor iş) O yüzden eğilerek ilerliyoruz ileride bir ışık daha ama diğerinden farklı bu daha solgun gibi. Bu başka bir hayvanın izi. Hemen maymun hevesli davranıp yeni ize geçmeye kalkışmayın! Çünkü yazının başında belirttiğim gibi yanlış alınan bir karar her şeyi mahveder. O yüzden hiç bulaşmadan daha parlak olan izleri izliyoruz. Bir de bakıyoruz o da ne etrafta bir şey kıpırdıyor! Yerimizden kalkmıyoruz, hemen dürbünü elimize alıp inceliyoruz. Evet! Gördüğümüz bir geyik! O zaman işe koyulma vakti geldi.

Hemen geyik sesi çıkarmamıza yardım eden cihazımızı (Her neyse ismini tam bilmiyorum :D) elimize alıyoruz ve geyiğin dikkatini kendimize çekiyoruz. Geyik yavaş-yavaş gelmeye başladı. Silahımızı hazırlıyoruz, hedefe tuşluyoruz, nefesimizi tutuyoruz, rüzgarı hesaplıyoruz ve yer çekimi...
İşte karar verildi kendinizi hazır ederseniz tetiği çekebilirsiniz. Ve budur! Tetik çekildi ama hayvan koşmaya başladı, merak etmeyin fazla koşamaz ama siz yine de yerinizden kalkıp arkasından koşmayın! Bekleyin. Dürbünü alıp dikkatlice nereye gittiğini izleyin.

The Hunter 2012 (PC İnceleme)
Ama tabii ki bu anlattıklarım sadece bir başlangıç! Oyunda bir çok hayvan (ayı, tavus kuşu, ceylan, domuz ve daha fazlasını) avlayabiliyorsunuz fakat bu hayvanları serbest avcılık modunda yapmaya çalışırsanız oyun lisans istiyo ki bu lisansı satın almanız gerekiyor. Fakat sadace mission’ları oynarsanız (mission deyip geçmeyin sizi bir yıl idare eder :D) o zaman sorun yok.

Oyunda ince ayrıntılar da çok fazla yani bir de bakıyorsun bir hayvan ağacın köşesinde uyuyor. :) Bu arada oyunda bir çok ekipman da bulunmakta! Harita çok büyük. Lakin bu yerlere gitmek düşündüğünüz kadar zor değil.

Oyunda çadır yer alıyor ki bunun sayesinde çadırımızı belirli yere kurup istediğimiz zaman belirlediğimiz yerlere hızlıca gide biliyoruz. Yandaki haritadan direk aktif olan bölgelerden istediğimizde maceraya başlayabiliyoruz.

Oyun tamamen serbest. Yani isterseniz sırf kafa dinlendirmek için bile oyuna giriş yapabilirsiniz. Ha, bu arada oyun oynarken online olan arkadaşlarınızla da konuşma imkanınız var. Neyse arkadaşlar ben incelemeyi burada bitirmek istiyorum. Oyun harikulade güzel ve performansı da oldukca iyi. Yani oyunu orta grafikte normal bir sistemde rahatça oynaya bilirsiniz! Zaten orta grafikte bile süper! Oyun bazen sıkabiliyor ama avcılığın temel kuralı da sabır.

Yarın Fuat Alpay'dan Dishonored incelemesi sizlerle olacak...
Yorumlar 47
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 20:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2016 22:25
la gardaşım versiyon hatası veriyor gafayı sıyıracam bulamadım bi la bi yardım edin yavvvvv
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2016 17:20
Bunda bölüm geçiliyormu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2015 18:01
C tusuna basınca kosuyor Q ise sürekli W tusuna basılı tutmakdan sizi kurtarıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×