1/2

The Last Mage - Spell Casters

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yerli Mmorpg'a ne dersiniz?
Türk oyun piyasasında kıpırdanma bir süredir zaten vardı. Fakat şimdilerde gözle görülür neticeler alınmaya başladı. Kimi firmalar aksiyon oyunu yaparken bazıları da devasa online oyunu yapıyor. Görünen o ki ülkemizde, yakın zamanda her türden yapıma imza atılacak. Şimdi bu yapımlardan biri olan Spell Casters’ı, open-beta sürümündeyken inceliyoruz.

Overdose Cafein

Kendilerine Overdose Cafein adını veren geliştirici takımı, Spell Casters’ın üzerinde neredeyse 1 yıldır çalışıyorlar. Daha önce The Last Mage Online’ı yapan ekip, şimdi kazandıkları deneyimle The Last Mage – Spell Casters’ı hazırlıyor. Henüz beta testindeki oyunu http://www.thelastmage.com/ adresinden indirebilirsiniz. 26 MB büyüklüğündeki yapım, flash action script ve asp üzerinden çalışıyor. Tamamlandığında 30 MB olması planlanan oyun, “http” ile veri transferi gerçekleştirdiğinden, portları kapalı makinalarda bile kolaylıkla oynanabiliyor.

Spell Casters’ın harita sistemi alışılmışın dışında. Oyunda sabit haritalar dışında 16 değişken harita var. Bu değişken haritaları kendi tarafınızın ordusu ile savaşarak fethedebilir ve kendi topraklarınıza katabilirsiniz. Bu haritalar birbirleriyle bitişik olarak konumlandırılmış. Tıpkı 16 karelik bir satranç tahtası şeklinde düzenlenen harita sistemi sayesinde, bir haritadan başka birine gitmek için bulunduğunuz haritanın kenarlarını kullanıyorsunuz. Örneğin kuzeydeki bölgeye gitmek için, bulunduğunuz bölgenin en kuzeyine kadar ilerlemeniz gerekiyor ya da doğudaki bir yerleşim birimi için haritanın doğu kenarına gitmelisiniz...

Oyunda bulunan her bölgede bir komutan ve ona bağlı olan NPC’lerden oluşan askerler bulunuyor. Eğer bir bölgedeki komutanı öldürüseniz, orası sizin oluyor. Ayrıca size ait olan bir NPC ordusu da güvenliğinizi sağlıyor. http://www.thelastmage.com/ adresinde hazırlanacak olan, interaktif harita sayesinde, nerede kimin savaştığını görebileceksiniz. Hiç kuşkusuz, çok güzel düşünülmüş bir özellik.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×