The Settlers duyuruldu, seri köklerine dönüyor

Ersin Kılıç 14.01.2022 - 13:03
Strateji, inşa türünün yıllara meydan okuyan serilerinden biri olan The Settlers duyuruldu. Yeni oyunla serinin yeniden başladığı açıklandı.

İlk olarak 1993 yılında oyuncuların karşısına çıkan The Settlers, strateji ve inşa etme mekaniklerine sahip olan serinin başlangıcını yapmış ve sonraki yıllarda devam oyunlarıyla da karşılaşmıştık. 7 ana oyun dışında ek paketler ve yan oyunlar ile gelişmeye devam eden serinin yeni oyunu Ubisoft tarafından duyuruldu. The Settlers ismi ile 17 Mart'ta PC için çıkacak oyun seriye de yeni bir başlangıç yapacak. Ubisoft'un konu ile ilgili yaptığı açıklama ve oyuna dair bilgiler şu şekilde;

The Settlers, 17 Mart'ta çıkacak

Ubisoft, oyuncuların yeni bir araziye yerleşmeleri, topluluklarını inşa etmek için kaynak toplamaları, diğer sivilleri (veya mühendisleri) işe almaları ve yeni yerleşimlerini korumak ve de savunmak için askeri birliklerini oluşturmaları gereken gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunu The Settlers'ın çok beklenen dönüşünü duyurdu.

The Settlers, 17 Mart'ta Windows PC'de çıkacak ve şimdi Ubisoft Connect ve Epic Games Store'da ön siparişe açıldı. Ek olarak oyuncular, 20 Ocak'ta başlayacak olan Kapalı Beta'ya katılabilirler.

Ubisoft Düsseldorf tarafından geliştirilen The Settlers, serinin en popüler oyunlarından ikisi olan The Settlers 3 ve The Settlers 4'ten esinlenilmiş bir reboot (yeniden başlatma) olarak geri dönüyor. Oyuncular, Ubisoft'un tescilli Snowdrop Engine oyun motoru kullanılarak sıfırdan inşa edilen yeni The Settlers'ta yenilenmiş bir görünüm bekleyebilirler çünkü The Settlers, RTS oyun türünün görsel çıtasını yükseltiyor. Hem eski hem de yeni oyuncular, modernleştirilmiş oyunun yanı sıra yemyeşil ve renkli çevre biyomlarını deneyimleyecekler. Oyuncular, The Settlers'ın keyfini üç farklı oyun modunda çıkarabilir: tek oyunculu hikâye, Onslaught ve Skirmish (YZ’ye karşı solo, YZ’ye karşı koop veya sekiz oyuncuya kadar PvP).

The Settlers'ta Elari halkı (oyundaki gruplardan biri) anavatanlarından kaçmak ve yeni, bilinmeyen topraklara yerleşmek zorunda kalıyor. Bu göçmenlerin diğer yerlilerle karşılaşıp yolculuklarında farklı zorluklarla karşı karşıya kalacağı bir maceraya atılın. The Settlers'ta her biri benzersiz bir görünüme, oyun tarzına ve ilgili arka plan hikâyesine sahip toplam üç oynanabilir grup var.

The Settlers duyuruldu, seri köklerine dönüyor

The Settlers çıktığında üç sürüm hâlinde sunulacak:

  • Standart Sürüm: Ana oyun.
  • Entdecker Sürümü (GSA Perakende Sürümü): Ana oyun, diğer fiziksel eşyalar ve dijital açılabilir ögeler.
  • Lüks Sürüm: Ana oyun, lüks paket ve diğer dijital ögeler.

Yaklaşan Kapalı Beta'ya katılan oyuncular şunları deneyimleyebilir: Eğitim modu, iki oynanabilir grup ve iki Skirmish modu (1v1 ve 2v2). Oyuncular Kapalı Beta'yı 20-24 Ocak tarihleri arasında hem Epic Games Store hem de Ubisoft Connect'te süre kısıtlaması olmadan oynayabilecekler. Kapalı Beta ön yüklemesi 18 Ocak'ta başlayacak.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2024 00:11
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2022 13:53
Sabırsızlıkla beklediğim oyun
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2022 22:19
bir geologist çıkarıp yippie dedirtelim.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 18:24
Oyun aslında 2018 yılında duyuruldu. Son 1-1,5 yıldır, sessizliğie gömülmüşlerdi. :)
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 14:10
Settler's rise of an empire bir dönem ömrümü gömdüğüm oyundu ama artık bu türden keyif almıyor ben :( ama sevenine müjde!
Kalan Karakter: 300 Gönder
The Settlers duyuruldu, seri köklerine dönüyor
İlginizi Çekebilir