1/2

The Sims 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yeni bir mahalle ve yeni komşular
İlk çıktığı günden bu yana The Sims, diğer yapımlardan ayrı bir yol izlemiş, hatta kendi çizgisini yaratmıştı. Sanal bir yaşam simülasyonu oyunu diğerlerinden ayıran en büyük fark, rekabet gerektirecek bir yapısının olmaması, tamamen yaşantıya odaklı bir oynanış sunuyor olmasıydı. Will Wright tarafından 2000 yılında hazırlanan The Sims, yeni bir devrin başlatıcısı olmasıyla birlikte, ona benzer başarısız türevlerin de ortaya çıkmasına sebep oldu. Serinin ilk temsilcisinin çıkmasından tam 9 yıl sonra, üçüncü oyunun gelmesini beklerken, The Sims PC platformunun en uzun soluklu ve en çok kâr getiren serilerinden biri haline geldi.

Tamamen yenilenmiş bir dünya

The Sims 3, önceki oyunlarda olmadığı kadar özgürlükçü bir yapıya ve hareketli bir oynanışa sahip olacak. İçinde yer aldığımız topluluklar, yaşadığımız sokak ve tüm mahalle; canlı ve sürekli gelişebilir bir yapıya sahip olarak hazırlandı. Yaptığımız gezilerde, dostlarımızı ziyaret ettiğimizde veya komşuluk ilişkilerimizde sürekli yeni noktalar keşfedebileceğiz. Bir kafeye gidip bir kız arkadaş edinebilecek veya sürekli yemek yiyip, yatarsak şişmanlayabileceğiz. Çevremizde bulunan her Sim’e karşı farklı tavırlar gösterebileceğiz. Zaten her bir karakterin kişilik özellikleri, diğerlerine nazaran farklılık gösterecek. Bu sayede her türden Sim’le karşılaşabileceğiz. Sim’lerimiz, sadece kendi ailemizde gelişen olaylarda değil, komşu Sim ailelerinde yaşanan gelişmelerden de etkilenecek.

The Sims 3
"The Sims 3’te yirmiden fazla karakteristik özellik yer alıyor. Yaşamları boyunca bu özellikler, onların davranışlarına, yaşam tarzlarına ve hatta meslek seçimlerine bile etki edecek."

Kişisel durumlar

Başlangıç olarak en azından bir karakter hazırlamamız gerekiyor. Karakter hazırlama ekranı, önceki Sims’lere nazaran daha çok geliştirilmiş. En ince ayrıntılara kadar düzenlemeler yapabilecek ve bu sayede birbirine benzemeyen birçok karakter oluşturabileceğiz. Fiziksel görünüşlerinde düzenlemeler yaptıktan sonra sıra, davranış ve düşünce özelliklerine geliyor. Yapım, bu konuda da oyunculara seçenekler sunuyor. The Sims 3’te yirmiden fazla karakteristik özellik yer alıyor. Bunlar arasından istediğimiz beş tanesini karakterimiz için kullanabiliyoruz. Yaşamları boyunca bu özellikler, onların davranışlarına, yaşam tarzlarına ve hatta meslek seçimlerine bile etki edecek. Maxis, içinde yaşayacağımız evden, bulunduğumuz sokağa kadar, sınırsız bir kişiselleştirmenin olduğundan söz ediyor. Hazırladığımız Sim’lerimiz, hobileriyle ilgilenecek, komşuluk ilişkilerini geliştirecek ve işe gidecek. Maddi ve manevi olarak elde edeceğimiz getiriler sonucunda yeni eşyalar alabilecek, yeni bir eve taşınabilecek, hatta inşa edebileceğiz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×