The Sims 3: World Adventures

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Ufak bir dünya turuna ne dersiniz?
Platformlar PC
The Sims 3: World Adventures
  • Yapımcı - Yayıncı EA Redwood Shores - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon,Simülasyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 81
Artılar Dünya turu atıp maceralara girmek, yeni eşyalar, eğlenceli yapısı
Eksiler Seyrek görülen bazı teknik sorunlar var
Sims çılgınlığı yıllardır dünyada kasırga gibi sürüyor ve yabana atılmayacak bir kesim de bu seriyi oynuyor. Satış listelerinde her daim bir şekilde kendine yer bulan Sims’e, son olarak üçüncü oyun katıldı. Tabii ki EA Games geleneği bozmayarak, üçüncü yapım için ilk ek paketi de çıkardı. Bundan sonra da gene devamı gelecektir. The Sims 1 ve 2’nin sayısız ek paketlerine alışmıştık, bakalım üçte ek paket sayısı kaç olacak?

Dünya güzeli!!!

The Sims 3: World Adventures’ta farklı ülkelere gidiliyor. Bu yerler: Mısır, Fransa ve Çin. Yalnız seyahat için vize gerekli. En başta bu vizeler düşük seviyede, bu yüzden yolculuklar kısa sürüyor; fakat maceraları yaşadıkça, görevleri yaptıkça daha yüksek seviyeli vizeler alınabiliyor. Macera demişken, evet oyunun isminden belli olduğu üzere Sim’ler değişik olaylar yaşıyor, görevler gerçekleştiriyor. Bu atraksiyonlara Fransa, Mısır ve Çin’deki anıt mezarlarda ve farklı mekanlarda giriliyor. Sim’ler ülkelerdeki ana kamplarda ihtiyaçlarını görüp, kamptaki panodan maceralara dalabiliyor.

Ülkelerdeki ilginç yerleri ve mezarları araştırmamız, açmamız gerekli. Yeri geldiğinde heykellerin yerini değiştirmek gibi ufak bulmacaları çözmek lazım. Bunların sonunda değerli antikalara ve hazinelere ulaşabiliriz. Tabii her şey bu kadar kolay değil. Bazı hazine sandıkları için özel anahtarlar gerekiyor ve yol üstünde tuzaklar olabiliyor. Hatta bir piramit içinde hazine peşinde koşarken Sim’i mumya bile kovalayabilir. Mumya görünce kaçın, eğer kaçamazsanız Sim’i lanetliyor ve belli bir süre içinde bu lanetten arınmayan Sim’in sonu da iyi olmuyor. Lanetten kurtulmak için mistik ve kutsal yollara başvurmak gerek. Hep hazineler, değerli antikalar toplamıyoruz. Çevrede bulunan böcekler, bitkiler gibi farklı materyalleri de toplayabiliriz. Görevlerle ve maceralarla ilgili bilgiler de günlükte tutuluyor. Yolculuklar sırasında başka Sim’lerle tanışabiliriz ki, bu Sim’ler bazen görevi tamamlamamız için yardımcı oluyor.

The Sims 3: World Adventures
"Araştırmalar sonucu antika eserlere ve hazinelere ulaşabilirsiniz."

Diğer yenilikler

World Adventures’ta yeni yetenekler var. Bunlar: Photography, Martial Arts ve Nectar Making, ayrıca kişisel özellikleri de (Photographer’s Eye, Disciplined, Adventurous) ekleyelim. Photography’de Sim’ler herhangi bir ucuz fotoğraf makinesi alıp, fotoğraf çekimine başlayabilir. Mısır’da bu yetenekle ilgili gerekli envanter mevcut. Çekilen resimlerde biraz Simoleon gidiyor. Martial Arts da yakın dövüş sanatları. Bu yetenek Çin’deki Shang Simla’dan öğreniliyor ve Martial Arts öğrenen Sim’ler gerçekleştirilen dövüş turnuvalarına katılabilir. Nectar Making ise Fransa’dan geliyor. Bunun sayesinde Sim’ler üzüm ve çeşitli meyveleri yetiştirip, nektar yapıyor. Kişisel özelliklerden kısaca bahsedersek: Photographer’s Eye isminden belli olduğu gibi fotoğrafçılıkla ilgili. Disciplined yakın dövüşler için, Adventurous da ise macera duygusu ağır basıyor.

Ek paket sadece ufak bir dünya turu sunmuyor, bununla birlikte yeni eşyalar da barındırıyor. Ülkelere özgü eşyaları eve yerleştirebilirsiniz, hatta evin çatısını Çin tarzında yapma imkanı bile var. Eşyaları da gidilen ülkelerdeki pazar yerlerinden alabilirsiniz.

Sonuçlarken…

Müziklerde Nelly Furtado, Pixie Lott, Stefanie Heinzmann gibi isimler var. Yapım bu konuda başarılı. Yenilikler, yeni yaşam ödülleri, maceralar sunan World Adventures’ta, farklı ülkelere gitmek ve maceralara dalmak eğlenceli. Sims serisinin müdavimleri büyük ihtimal üçüncü oyun için yayınlanan ilk paketi kaçırmazlar.
Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 13:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2017 23:13
Neden eyfel kulesine gidemiyoruz biraz daha eğlenceli yapabilirdiniz açıkçası azıcık sıkıldım fotoğraf makinesiyle kendini çekme özelliğini yok pek beğenmedim :((
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Sims 3: World Adventures

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×