Thor: The Dark World (Mobil İnceleme)

Hakan Bozdemir 7.11.2013 - 15:29
Mjölnir artık sizin elinizde
Thor: The Dark World’ü izlediniz mi? Ben izledim. Açıkçası öyle aham şaham bir film değildi bana göre. Zaten Marvel karakterlerine yapılan filmler genel olarak kaliteli olmuyorlar. Daha çok amaçları insanları aksiyona boğmak ve eğlendirebilmek. Hele ki bu film ile birlikte işin %50’si komediye dönmüş durumda.

Daha sonra bu oyunu açtığımda oyun içinde aynı şeyleri düşünür olmuştum. Film zaten kötüydü, ya oyunda böyleyse diye. Aslında bir yandan öyle oldu, bir yandan da olmadı diye söyleyebilirim sizlere. Oyunun iyi yanları da vardı, kötü yanları da. Bunları aşağıda sizlerle tartışacağız.

Thor: The Dark World (Mobil İnceleme)
Malekith rahat durmuyor!
Thor: Karanlık Dünya, mobil oyununun hikayesi tam olarak şu şekilde: Kara Elflerin lordu olan ve Asgard’a karşı tamamen düşmanlık besleyen Malekith abimiz, dokuz dünyayı yok etmek için bir isyan çıkartıyor. E tabii bu isyana karşı koyacak tek kişi de Thor olunca iş tamamen bizim elimize düşüyor. Tabii bu (destansı) mücadelede bizlerin yanında Asgard’ın askerleri de geliyor ve savaşımıza yardım ediyorlar.

Genel olarak mobil oyunlarda zaten hikaye aranmaz. Bu oyunları keyif almak için oynarız ya da zaman geçsin diye. İşte Thor’da aynen böyle bir oyun olmuş. Öyle başına oturup oynayacağınız bir oyun değil de; işe, okula veya eve giderken oynanacak bir oyun olmuş. En azından ben oyunu böyle buldum.

Marvel karakterlerini genel olarak severim fakat Thor’u sahip olduğu üstün güçten dolayı pek de samimi bulmuyorum. Her ne kadar filmler ile bize daha çok eğlenceli bir kahramanmış gibi gösterilmeye çalışılsa bile.

Thor: The Dark World (Mobil İnceleme)
Orduyu toparlayıp saldırıya geçin!
Thor: Karanlık Dünya mobil oyunu bizlere büyük bir sorumluluk veriyor. Bu sorumluluğun altından kalkabilmemiz içinde oyun içerisinde çeşitli yardımlar mevcut. Karşınıza çıkan düşmanlar ile savaşırken Asgard’ın önemli askerlerini yanınıza çağırabiliyorsunuz. Bu şekilde tek başınıza zorlu savaşların altına girmeden bölümleri geçmek mümkün.

Toplamda 90 bölüm bulunuyor. Yani oyun bayağı bir idare edecek seviyede. İndirdiğiniz zaman keyif alacaksınızdır. Bu bölümler esnasında karşınıza Jotunlar, Yağmacılar, Kaya Devleri, Kara Elfler ve daha birçok düşman çıkabiliyor. Tek bir parmakla onları kolayca öldürmek oldukça basit. Tabii bazı özel güçlerimiz de bulunuyor. İsterseniz onları da kullanarak düşmanları tek seferde öldürebiliyorsunuz.

Thor: The Dark World (Mobil İnceleme)

Tablette oynayın, telefonda değil!

Önce küçük düşmanlar geliyor. Daha sonra biraz daha güçlüleri, ardından çeşitli ufak bulmacalar ve boss fightlar. Oyunun hikaye modu genel olarak böyle ilerliyor. İlerledikçe yeni askerler, yeni zırhlar ve özellikler açıyorsunuz. Özellikle Thor’u kişiselleştirebilmek oldukça güzel olmuş. Birbirinden benzersiz olan ve farklı farklı tasarımlara sahip zırhları takarak oynamak oldukça keyifli. Çekicinizi de isterseniz farklı bir çekiçle değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede daha güçlü hamleler yapabilmek mümkün.

Thor’u da şekillendirip hikaye modunu bitirdikten sonra farklı bir mod deneyimi de yaşayabiliyoruz. Bu mod ise Arena modu. Arena modunda dalga dalga gelen düşmanlara dayanmaya çalışıyoruz. Tabii gittikçe düşmanlar güçleniyor ve iş daha zor bir hal alıyor. Fakat survival sevenler için müthiş bir mod olmuş diyebilirim.

Tekniksel açıdan birçok sorun gözüme takıldı oyun esnasında. Küçük bir telefonda oynarsanız eğer parmağınızla düşmanları öldürdüğünüz için çoğu zaman neler olup bittiğini göremeyebiliyorsunuz. Yani oyunu tablette oynamanız daha yararlı olacaktır.

Grafikler ve sesler yerinde olmuş. Mobil platform için çok yeterli bir seviyede. Üstelik oyun bir de Türkçe olarak sunulduğundan daha bir keyif veriyor. Yani tabletiniz varsa ve Marvel hayranıysanız kesinlikle alıp oynayın.
Yorumlar 25
MK Okuru
MK Okuru 14.07.2024 23:37
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2015 17:35
70.bölüm son kapıda oyundan atıyor bilgisi olan varmı ne yapmamız gerekiyor
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2017 04:11
Bendede aynı problem var atıyo oyundan
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2016 01:07
Kardes buldunmu sorunun sebebini ?
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.11.2016 00:43
Beyler bu asgard sezonundaki 27. Bölümün kapısında oyundan atıyor yardımcı olurmusunuz
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2016 23:25
72. Görevi nasıl geçerim odini alt etme kısmını bir türlü geçemedim
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2016 17:13
Slm 70 bölüm de oyundan artımı seni
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2016 23:56
Bölüm 90 dan sonra ilerlemiyor arenaya nasıl geçeriz
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2015 07:35
Arenaya nasıl giriyoruz yahu komple bitti
Kalan Karakter: 300 Gönder
Thor: The Dark World (Mobil İnceleme)
İlginizi Çekebilir