THQ küllerinden yeniden doğuyor!

Can Furkan Gözütok 17.06.2014 - 13:46
Nordic Games, artık THQ ismini kullanacak.
2013'ün ilk aylarında, THQ firması iflas etmiş, bunun ardından firma, Darksiders ve Homefront gibi oyunların isim haklarını farklı stüdyolara satmıştı. Bu satış sırasında, THQ'nun isim hakları da Nordic Games tarafından alınmıştı.

Bugün beklenen haber geldi. Sadece ismen bile olsa, THQ markasını tekrardan görebileceğiz. Nordic Games, çıkardığı yeni oyunlarında, THQ ismini ve logosunu kullanacak. Ayrıca stüdyo, THQ'dan kalan markaları da geliştirme peşinde. Konuyla ilgili Nordic Games, " Bizi sıkan en önemli etmenlerden biri de THQ açık arttırmasından önce oyuncular tarafından tanınamıyor oluşumuzdu. Bizde bu yüzden THQ ismine tekrardan hayat verme kararını aldık. Artık oyunlarımızda THQ ismini ve logosunu göreceksiniz." açıklamasını yaptı.

Ayrıca THQ oyunlarının çok büyük bir kitle tarafından beklendiğini ve sorumluluklarının farkında olduğunu belirten firma, "Biz ufak bir oyun geliştirme takımıyız. Oyuncular ise THQ oyunlarını büyük umutlar ile beklemekteler. İnanın bunu her gün Facebook'tan görmekteyiz. Düşünün, neredeyse her gönderimizin altındaki ilk yorumlar genelde 'Oh, güzelmiş ama Darksiders 3'ten ne haberler var?' şeklinde oluyor ve bizde bu sorumluluğumuzun farkındayız." açıklamasını yaptı.

THQ küllerinden yeniden doğuyor!
Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2024 03:12
Kalan Karakter: 300 Gönder
THQ küllerinden yeniden doğuyor!
İlginizi Çekebilir