1/2

Tony Tough and The Night of Roasted Moths

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Tony Tough uzun süredir piyasada göremediğimiz 2d bir point and click.
Platformlar PC, PC
Tony Tough and The Night of Roasted Moths
Merlin Puanı 70
Artılar -
Eksiler -

Tony Tough uzun süredir piyasada göremediğimiz ve benim gibi hastalarının bulmakta zorluk çektiği(hatta 1-2 yıldır piyasada hiç bulamadığı) 2d bir point and click. Oyunun yapımcısı pek duyulmamış bir firma olan İtalyan Prograph Research . Indoor Soccer, Tube Runner bilinen oyunları. Ancak şu sıralar Tsunami 2265 ve Tony ile adlarını duyurmayı amaçlıyorlar. Tony hem konusuyla hem oynanışıyla hemde grafikleriyle oldukça dikkat çekiyor

Arkadaşım bir balkabağı??
Bir cadılar bayramında balkabağı kafalı bir yaratığın şehirde huzursuzluk verdiği bizim x-small dedektif tony tough tarafından da duymuştu.Bunun üzerine kolları sıvayan tony o arada köpeğini ofisin masasında görünce kapı dışarı eder.Ancak dışarı çıktığınızda köpeğin(tony köpek diyor ama pembe konuşan ucube gibi birşey)kaybolduğunu görür ve oyunda bu olayla birlikte başlar.Ancak tony'nin bilmediği ancak bizim o güzel fmv'de(hakkatten fena olmamış) gördüğümüz üzere balkabağı kafalı ucube aslında küçük ve belalı bir ufaklıktır.Yine bir gün (ya vallaha uzattık bu işi ama fmv biraz geniş :)) bu afacan havadaki kuşu lastikle avlar ve o kuşun bir tüyü afacanın kapısının üstündeki balkabağının üzerine konar ve ne ilginçtir ki bu balkabağı çocuğun kafaya dank eder.yani olay bundan ibaret :).

Ufak dedektif
Oyunun iki zorluk seviyesi var.Bunlar easy ve hard modu.Bu iki mod arasında fazla bir fark bulunmuyor aslında.Hard mod'da easy'de bulunmayan kıvrak zekâ gerektiren puzzle'lar ve birkaç alınması gereken envanteri var.Ancak oyun kesinlikle kolay değil hatta bazen "ne alaka" diyeceğini şaçmalıklarda uğraşabiliyorsunuz ancak genelinde olaylar mantıklı.

Daha önceden neredeyse hiçbir oyunda görülmemiş bir özellik var ki o da oyunu istediğiniz zaman renksiz oynayabilme imkanı(bir tek 2-3 sene önce noir'de karşılaşmıştık ki o da tamamen siyah-beyaz'dı).Bunun dışında inventory bar'ını üst üste alabilmek,birşeyin arkasına geçince onun saydamlaşıp, saydamlaşmayacağını anlamak vb özelliklerini de ayarlayabiliyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×