1/2

Transformers: Revenge of the Fallen

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Decepticon'lar intikam almak için geliyor!
1984 yılında yayınlanmaya başlanan Transformers çizgi dizisi, ülkemizde gösterildiği dönemde büyük ilgi görmüştü. Hatırlıyorum, heyecanla beklediğim 2-3 çizgi diziden biriydi Transformers. Epey saçma bir ilk bölümü olmasına karşın (Transformers’lar günümüzden milyonlarca yıl önce dünyaya gelmelerine rağmen, örneğin Optimus Prime tır şeklindeydi) o zamanlar hataları algılayacak yaşlarda değildim. Büyük bir keyifle izliyordum. Yıllarca sağlam bir Transformers oyununun yapılmasını beklerken, aynı adlı film duyuruldu; kısa süre sonra da oyunu… 2007’de beyaz perdede boy gösteren film son derece başarılı olmasına rağmen, bilgisayar ve konsol sahipleri yapım için çok da iyi şeyler düşünmedi. Zira film oyunu kötü ölür gerçeği, bir kez daha tekerrür etti.

Transformers: Revenge of the Fallen
"Autobot'ların lideri Optimus Prime, Decepticon'ların en büyük düşmanı!"

Sırada şimdi Transformers’ın ikinci filmi Revenge of the Fallen var. 26 Haziran’da vizyona girecek olan yapım ile beraber aynı adlı oyun da satışa sunulacak. Zamanında Traveller’s Tales tarafından geliştirilen Transformers: The Game’in otoriteler tarafından aldığı düşük notlar, Activision’ın yeni bir yapımcıyla anlaşmasını gerekli kılmış olmalı ki, Beenox ile anlaşılmış. Yapımcı ekibi, Bee Movie, Kung Fu Panda, Over the Hedge, Spider-Man 3 gibi film oyunlarının yanı sıra, Ultimate Spider-Man, Spider-Man: Friend of Foe, Gun ve Tony Hawk’s Pro Skater 4’den tanıyoruz. Belki Tony Hawk haricinde, ortalamanın üzerine çıktığı pek fazla işi yok Beenox’un. Dolayısıyla Transformers: Revenge of the Fallen için büyük umutlar beslemeye de gerek yok.

Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers’ın güzeli Mikaela

Filmi istediğiniz kadar özel efektle doldurabilirsiniz, fakat onun görsel cazibesinin önüne geçemezsiniz. İlk Transformers filminin başrol oyuncularından Megan Fox, filmdeki adıyla Mikaela Banes, devam yapımı Transformers: Revenge of the Fallen'da da karşımıza çıkacak. 16 Mayıs 1986 doğumlu güzel yıldız, Transformers ile bir hayli popüler olarak, ardı ardına film anlaşmalarına imza attı. Sadece 2009 yılı içerisinde, Revenge of the Fallen haricinde, Jennifer's Body ve Ironclad adlı filmlerde de Megan Fox'u izleme fırsatı elde edeceğiz. Shia LaBeouf ile beraber ikinci Transformers'da yeniden kamera karşısına geçen Megan Fox, aynı adlı oyunda Mikaela Banes'ı seslendiriyor. Dolayısıyla Revenge of the Fallen'ın oyununda onun gerçek sesini duyabileceğiz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×