Trenches

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Biz ki dünyayı kurtarmak için yola çıktık
Platformlar iOS, iOS
Trenches
  • Yapımcı - Yayıncı Thunder Game Works - Thunder Game Works
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji,Strateji
Merlin Puanı 75
Artılar Eğlenceli oynanış, zombiler
Eksiler Senaryo modu çok kısa, kontroller bazen sorun olabiliyor
Bu kez Birinci Dünya Savaşı cephelerindeyiz. Naziler, uslu durmuyor. Önce bir ülke, sonra bir bölge derken tüm dünyaya meydan okumaya kalkışıyor. Haliyle buna karşılık vermek için harekete geçiyoruz.

Trenches, doğru zamanda hareket etmeyi, doğru zamanda saldırmayı, doğru zamanda saklanmayı, doğru zamanda da kaçmayı ön koşul olarak sunan bir yapım. İngiliz ordusuna mensup askerleri yönettiğimiz yapımda, kendi bölgemizi koruyarak, gelen düşmanları öldürmeli ve haritanın en uç noktasına ulaşmalıyız. Böylece bölgeyi ele geçirebilir ve yeni bölgelere doğru yola çıkabiliriz.

Vur emri

Yapımın oynanış mekaniği oldukça basit. Sağ alt tarafta yer alan logolardan istediğimize basarak birliğimize yeni askerler dahil ediyoruz. Tabii ki ilk etapta tüm sınıflar açık değil, sadece piyadelere sahibiz. Bölüm geçtikçe yeni sınıflar da açılmaya başlıyor; keskin nişancı, havan topçuları, makineli takımı gibi. Öncelikli amacınız, kalabalık hareket etmek olmalı. Zira az sayıda kişiyle hücuma kalkarsanız, bozguna uğrayabiliyorsunuz.

Trenches


Ekranın üst kısmını kullanarak haritanın sağ ve sol tarafında neler olup - bitiyor görebiliyoruz. Kaç düşman bize saldırmak için harekete geçmiş, ne kadar uzaktalar ve ne gibi silahlara sahipler? Hepsini önceden görüp, adamlarımızı da ona göre konumlandırabiliyoruz. Bundan sonrasında işlerimiz daha da kolay oluyor. Birliğimizdeki adam sayısını artırmak ve güçlü silahları kullanmak için belirli miktarda altına ve zaman dilimine ihtiyacımız var. Bu sebeple çok da elibol davranmamalıyız.

Zombisiz bir oyun olur mu?

Trenches'in senaryo modu çok çok kısa sürüyor. Tam da zevk almaya başlamışsınız ki, birden bitiveriyor. Bu kez de sıra Skirmish modlarına ve Co-op oynanışa geliyor. Skirmish başlığında iki seçenek var; Nazilere karşı savaşabiliriz ya da istersek zombilere karşı mücadele verebiliriz. Evet, zombilerden söz ediyorum. Görünen o ki Call of Duty: World at War'un etkisi bitmek bilmiyor. Nazilerle yaptığınız savaşlarda ise, haritayı, kullanacağınız birimleri ve silahları tek tek belirleyebiliyorsunuz.

Beraber veya karşılıklı mücadele etmek istiyorsanız da Co-op oynanışa başvurmalısınız. Bluetooth teknolojisi sayesinde, isterseniz arkadaşlarınızla sırt sırta, isterseniz de karşı karşıya savaşabilirsiniz. Bunlar da gayet eğlenceli.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 23:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Trenches

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×