Twitter Instagramlaşıyor

Twitter Instagramlaşıyor

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 11.12.2012 - 11:24
Başarılı sosyal medya platformuna fotoğraf filtreleri geldi
Facebook'un Instagram'ı çılgın bir fiyata satın almasından sonra, Instagram'ın hızlı yükselişindeki en büyük paylardan birine sahip olan Twitter, en büyük rakibi karşısında bir hamle yapmaya zorlandı.

Instagram'ı hala filtre atıp sıradan fotoğraflar paylaşmak için kullanan kişilerin sayısını hiç de azımsayamayacağımızı düşünürseniz, Instagram aslında bulunmaz bir hint kumaşı değil açıkçası. Twitter'ın da bugün itibariyle fotoğraf yükleme özelliğine filtreleri eklemesi bunun en büyük örneklerinden birisi.

Instagram'a da bugün gelen yeni filtreyle beraber piyasaya sürülen Twitter güncellemesi, iOS ve Android uygulamalarının fotoğraf yükleme bölümünde fotoğraflara filtre ekleyip gönderebilmemizi sağlıyor. Twitter'ın filtre paketinde şimdilik sekiz adet filtre bulunuyor; Warm, Cool, Vintage, Vignette, Black & White, Cinematic, Happy and Gritty. Tıpkı Instagram gibi Twitter'a attığınız fotoğraflarınızı kare formatında atabiliyorsunuz.

Instagram ise son güncellemesiyle beraber Twitter Card özelliğini devre dışı bırakarak Twitter'a cevap verdi. Son Instagram güncellemesinden sonra, Twitter'a attığınız Instagram linkleri artık tweetleriniz içinde fotoğrafları göstermeyecek.

Bakalım Facebook vs. Twitter savaşında Instagram'ın getirdikleri ve götürdükleri neler olacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 18:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×