Uber'in tasarladığı uçan Taksi ne zaman göklerde olacak?

Uber'in tasarladığı uçan Taksi ne zaman göklerde olacak?

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 13.05.2018 - 13:14
"İstikbal göklerdedir"

Özellikle 80'ler ve 90'ların çocukları 2000'li yıllarda uçan arabalara bineceğimize konusunda neredeyse kesin gözüyle bakıyordu! Jetgiller ile Geleceğe Dönüş filmleriyle büyüyen bu nesil uçan arabalara henüz binemese de, görünen o ki gelecek nesiller için uçan arabalar hayal olmaktan çıkıyor.

Uber'in 2020'de kullanmayı planladığı uçan arabaları trafik derdine son verecek

Ülkemizde de pek çok kullanıcısı olan Uber, geçtiğimiz aylarda taksici kavgaları ile gündeme gelmişti. Ancak dünyada Uber gündeminin, bizimki ile pek de benzerlik taşıdığını söyleyemeyiz. Uber geçtiğimiz günlerde, 2020 yılı için kullanmayı planladığı uçan araba prototipinin tanıtımını yaptı. Dikey şekilde inip kalkabilen, aslında çok pervaneli bir Dronu andıran uçan taksi elektrikle çalışacak ve bir helikoptere göre oldukça sessiz olacak. Uber'in Ceo'su Dara Dara Khosrowshahi'nin açıklamalarına göre, Uberin uçan taksisi, Uber uygulaması kullanılarak çağrılabilecek, ve en yakın gökyüzü durağına iniş yapacak. Yolcular çevredeki binanın çatısına gidip uçan taksilerine binebilecekler. En fazla dört kişi tarafından paylaşılabilecek olan uçan taksiyi kullanan yolcular böylece ücreti de kendi aralarında bölüşebilecek. Uberin uçan taksi tasarımına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 03:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2018 11:32
türkiyede yasaklanır boşa sevinmeyin ahahaha
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2018 20:40
2030 dan aşağı olmaz ertelerler
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×