1/2

UFC 2009 Undisputed

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
En iyi dövüş oyunlarından birine merhaba deyin
Platformlar XBox 360
UFC 2009 Undisputed
  • Yapımcı - Yayıncı Yuke's - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
Merlin Puanı 88
Artılar Düzinelerce profesyonel dövüşçü, kendini tekrarlamaması, sesler ve yorumlar
Eksiler Çok fazla lag içeren çevrimiçi mod
Bir dövüşçü harika konuşabilir. Ortaya müthiş iddialar atabilir ve ringe girişinde tribünleri sarsabilir. Ama ringde tek şey konuşur, o da yetenek... Aslında oyun dünyası içinde aynı şey söylenebilir. İddialı oyunlar, zayıf özellikleri yüzünden eriyip gittiler. Reklama harcanan milyonlarca dolar bile onları kurtaramadı. Öte yandan UFC 2009 Undisputed, inanılmaz bir reklam kampanyasının odağı olmadı. Bando mızıka ile sunum da yapılmadı. Menüleri de enfes sayılmaz, ama ringe girince, gerçekten dövüştüğünüzü hissedebiliyorsunuz. Dövüş sistemi basit görünebilir lakin son derece derin. Başarılı olmanız için hızlı reflekslere ve akıllıca stratejilere ihtiyacınız var. Bu özelliklerin birleşimi, UFC 2009 Undisputed’u değerli ve eşsiz bir ürüne çeviriyor.

UFC 2009 Undisputed
"Yapım içinde bir dövüş stilinde uzmanlaşıyoruz ve antrenmanlarla yeni hareketler öğrenebiliyoruz."

En ölümcül dövüş sporları emrinizde

Kendi alanların en iyisi olan düzinelerce dövüşçü, konsolunuzun ucunda. Beş farklı ağırlık sınıfı var. Yoğunlaştırılmış iki dövüş tipi var. Bunlardan biri yumruk ve tekme esasına dayalı. Boks, Kick Boks ve Muay Thai bu tipin üyeleri; diğeri ise kavrama esasına dayanıyor. Güreş, Judo ve Ju-Jitsu bu alanın uzman sporları. Hangi stili kullanırsanız, bu alanın en üst becerilerine sahip olacaksınız. İki alan birbirlerine, ancak gece ile gündüz kadar benziyorlar. Vurucu olarak uzmanlaşırsanız; zamanınızı tekme ve yumruk atarak geçireceksiniz. Rakibinizin bacaklarına ve vücuduna saldırırsanız yavaşlarlar ve siz de baş tarafına çalışmaya başlarsınız ve nakavtı kazanırsınız. Kavrama ile rakibinizi yerden yere vuracaksınız. Amacınız; karşınızdakini pes ettirtmek. İki kısımda da zafer aynı güzel tadı veriyor.

UFC 2009 Undisputed
"UFC'nin kızlarını da oyunda eksik etmemişler."

Öğrenmek için iki dakika, uzmanlaşmak için bir ömür

Undisputed'un kontrolleri epey yalın. Buna karşın, bu yalınlık inanılmaz bir derinlik içeriyor. Türünün en eşsiz örneklerinden biri oluyor. Kontrolleri öğrenmesi birkaç dakika alırken, uzmanlaşmak uzun bir süreç ve fazlasıyla zorlayıcı. Şansımıza Tutorial işini çok iyi yapıyor ve yapımın mekaniklerini anlamamızı kolaylaştırıyor. İstediğiniz kişiye karşı pratik yapabiliyorsunuz, yine de asıl savaş ringe adım attığınızda başlıyor. Her dövüşçü, her disiplini farklı icra ediyor. Bu durum durağanlığı imkansızlaştırıyor. Rakibiniz ile ikinci karşılaşmanız bile farklı oluyor. Elbette, dövüşler arasında benzerlik yok demem abartılı olur, fakat tahmin edilmeyen öğeler ile karşılaşacağınız kesin.

UFC 2009 Undisputed’ta savunma da, en az hücum kadar önem taşıyor. Aklınızda tutmanız gereken önemli nokta, savunma ve hücumu aynı anda yapmanız gerektiği gerçeği. Tek alanda iyi olmak, bu yapımda ilerlemenizi sağlayamaz. Kendi savaşçınızı yaratmak mı istiyorsunuz? Bu keyifli olduğu kadar azap verici de olabilir, çünkü üstünde düşünmeniz gereken 16 ayrı defans ve hücum seti olacak. Hangi alanlarda uzmanlaşacağınıza karar verirken, savunma ve hücum dengesini iyi tutturmak zorundasınız.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×