Valorant Champions Tour'a katılacak ilk takım belli oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.01.2022 - 12:18
2022 Valorant Champions Tour'un Açık Ön Elemelerinde ilk hafta tamamlandı, Papara SuperMassive Blaze Türkiye'yi temsil edecek ilk takım oldu.

AB, BDT ve Türkiye'den 12 takımın mücadele edeceği 2022 VCT EMEA Açık Ön Elemelerinde, ilk hafta sona erdi. Türkiye'yi temsil edecek ilk takım, 256 takımın katıldığı Açık Ön Elemelerden yükselen SuperMassive Blaze oldu ve EMEA Challengers biletini aldı.

Valorant Champions Tour'a katılacak ilk takım belli oldu

Acend, Gambit Esports, Team Liquid ve Fnatic'in direkt davet aldığı elemelerde, Avrupa 1. Kapalı Elemeleri'nin birincisi ve ikincisi olarak GUILD ve BIG, BDT'den FunPlus Phoenix ve Türkiye’den Papara SuperMassive Blaze yerlerini aldı.

Valorant Champions Tour'a katılacak ilk takım belli oldu

1. Kapalı Elemeler sonuçlarına göre; Fire Flux Esports, BBL Esports, GALAKTICOS ve 2L8 takımları ise davetli olarak 2. Kapalı Elemelere katılıyor olacak.

İlk 25'te 4 Türk takımı

Oynanan karşılaşmalar sonrasında; Papara SuperMassive Blaze, Fire Flux Esports, BBL Esports ve Futbolist takımları VALORANT'ta Avrupa'nın ilk 25 takımı arasında. Ayrıca, İlk şampiyon Acend’de ve AB’den 2. olarak biletini alan BIG takımında da birer Türk temsilcimiz bulunuyor.

Takımlarda Son Durum

EMEA Challengers’ta mücadele edecek 12 takımın son durumu şöyle:

Acend, Gambit Esports, Team Liquid, Fnatic, GUILD, BIG, Papara SuperMassive Blaze ve FunPlus Phoenix. 

256 takımın açık elemelerden katılacağı ve Fire Flux Esports, BBL Esports, GALAKTICOS ve 2L8 takımlarının kapalı elemerde dahil olacağı 2. Aşama ile beraber mücadele edecek olan diğer dört takım 23 Ocak’ta belli olacak. Ana etkinlik ise 11 Şubat’ta başlayacak. 

Takvim

20-23 Ocak tarihlerinde oynanan Kapalı Ön Elemeler saat 17.00’de başlayacak.  Kapalı Ön Elemeleri yayınlayacak olan partner yayıncılar:

  • 20-21 Ocak: AlpTV, HellianTV, karahancaster ve r0wincyy 
  • 22 Ocak: wtcn ve berkriptepe
  • 23 Ocak: wtcn ve berkriptepe
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 18:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valorant Champions Tour'a katılacak ilk takım belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×