VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 29.03.2021 - 15:38
Valorant isim değiştirme işlemi nasıl yapılır? Valorant'ta nick değiştirmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda anlatıyoruz.

Valorant isim değiştirme konusu her oyuncunun yardıma ihtiyaç duyabileceği bir konu diyebiliriz. Bazen kaydolurken girdiğimiz nick hoşumuza gitmez ve değiştirmek isteriz. Bu hemen hemen her oyunda karşımıza çıkabilecek bir durumdur. Biz de sizler için Valorant'ta nick değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlattık.

Bu yazımızda aşağıdaki başlıkları bulacaksınız:


Valorant isim değiştirme

Aslında Valorant nick değiştirme çok kısa sürebilecek bir işlem. Oyun içinde isim değiştirmek için herhangi bir ayar bulunmuyor. Bu nedenle bunu hesabınızı yönettiğiniz Riot sayfasından gerçekleştirebiliyorsunuz. RIOT ID'nizi değiştirmeniz, doğrudan Valorant adınızı değiştirmeniz anlamına geliyor.

Valorant isim değiştirme için yapmanız gerekenler:

  • Riot hesabınıza giriş yapın. Buraya tıklayabilirsiniz.
  • Hesap ayarlarınıza girin.
  • Riot ID sekmesine tıklayın, burada Riot ID ve etiketinizi yazabileceğiniz metin kutuları olacak.
  • Yeni Riot ID ve etiketinizi metin kutularına girin.
  • Aşağıdaki "Değişiklikleri Kaydet" butonuna basın.

Valorant isim değiştirme, valorant nick'inizi nasıl değiştirirsiniz?

Görseldeki sayfanın bağlantısı: https://account.riotgames.com/riot-id

Bu işlemleri yaptıktan sonra Valorant nick değiştirme işlemini halletmiş olacaksınız. Ancak unutmamanız gereken bazı konular var. Bunlardan da bahsetmemiz gerekiyor.

Valorant nick değiştirme konusundaki kurallar

  • Nick değiştirme işlemleri 30 günde bir kez yapılabilir.
  • Riot Games nicklerini kullanmanız yasaktır.
  • Yeni kullanıcı adınızda Riot kelimeleri geçmemeli.
  • Küfür, hakaret ya da topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcı isimlerinden kaçının.
  • Siyasi, dini değerlere saldırmayan, ırkçı olmayan kullanıcı isimlerini tercih edin.

Bütün bu kriterlere uymayan nickler, ilerleyen süreçte sizin için zorluk çıkartabilir. Kullanıcı raporları üzerinden hesabınız dahi banlanabilir. Lütfen bunlara dikkat etmeye gayret edin. Valorant isim değiştirme konusunda bilmeniz gerekenler bu kadar. Bu kısıtlamalar dışında kullanıcı isimlerinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Valorant hakkında

Riot Games tarafından yayınlanan, son zamanların en popüler FPS oyunudur. İlk kez 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüş, oyuncuların büyük ilgisini toplamayı başarmıştır. Oyunculardan güçlü bilgisayarlar istememesi ve eğlenceli bir oyun oluşuyla, kısa sürede büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. Kapalı beta sürecinde Twitch ile yaptığı işbirliği sayesinde yayın izleyen oyuncular için erişim sağlayıp, çıkışından önceki düzenlemeleri de bu sayede gerçekleştirmiştir. Temelde rekabetçi bir FPS oyunu olsa da içerisinde özel yetenekler ve farklı karakterler barındırıyor. Bu da onu piyasadaki sayılı FPS oyunlarından yapıyor. Ücretsiz Valorant'ı web sitesinden indirebilirsiniz.

Türkiye sunucusu da bulunan oyun ülkemizdeki oyunculara daha iyi bir deneyim vaat ediyor. Düşük gecikme süreleriyle rekabetten hiçbir şekilde geri kalmayan oyuncularımız küresel espor turnuvalarında da boy gösteriyor. Bu yazı sizin için faydalı oldu mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 23:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×