VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 14.04.2023 - 01:11
Valorant isim değiştirme işlemi nasıl yapılır? Valorant'ta nick değiştirmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda anlatıyoruz.

Valorant isim değiştirme konusu her oyuncunun yardıma ihtiyaç duyabileceği bir konu diyebiliriz. Bazen kaydolurken girdiğimiz nick hoşumuza gitmez ve değiştirmek isteriz. Bu hemen hemen her oyunda karşımıza çıkabilecek bir durumdur.

Eğer nick değiştirme istiyorsanız bunun için yapımcı firmanın çözümü var. Biz de sizler için Valorant'ta nick değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlattık.

Bu yazımızda aşağıdaki başlıkları bulacaksınız:

Valorant isim değiştirme

2020'de Riot Games, League of Legends şirketi olmaktan “bir grup oyun” yayıncısına geçerek VALORANT, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra ve Wild Rift'i dünyaya tanıttı.

Bu, geliştiricinin kullanıcı adını ve hesap sistemini yeniden düşünmesine ve bazı önemli değişiklikleri uygulamasına yol açtı. Geliştirici, her oyun için ayrı bir hesap yerine “Riot hesapları”na geçti. Bu küresel hesap, VALORANT da dahil olmak üzere herhangi bir Riot oyununa giriş yapmak için ihtiyacın olan tek şey.

İsminizi değiştirmek için VALORANT istemcisini kapatın (açıksa), tarayıcınızdan Riot hesabınıza giriş yapın, sayfanın üst kısmındaki Riot isim değiştirme için Riot Kimliği sekmesine gidin, yeni adınızı yazın ve değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın ve ardından aşağıda yer alan gönder butonuna tıklayın. Ayrıca adınızın sonunda bulunan sloganınızı da değiştirebilirsiniz.

Valorant isim değiştirme için yapmanız gerekenler:

 • Riot hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Giriş yapmanızın ardından karşınıza hesap ayarları bölümü açılacak. Oraya tıklayarak düzenleme işlemine başlayın.
 • Yeni Riot ID yazan bölümün altında Riot ID yer alıyor.
 • Yandaki kutucuğun altında etiketinizi yazabileceğiniz metin kutuları olacak.
 • Yeni Riot ID ve etiketinizi metin kutularına girin ve yeni isminizi yazın.
 • Aşağıdaki "Değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklayın.

Valorant isim değiştirme
Valorant isim değiştirme

Görseldeki Valorant isim değiştirme link bağlantısı için tıklayın.

Yeni isminizi yazdıktan sonra Valorant nick değiştirme işlemini halletmiş olacaksınız. Artık oyun içersinde yeni isminiz görünecektir. Ancak unutmamanız gereken bazı konular var. Bunlardan da bahsetmemiz gerekiyor.

Nick değiştirme konusundaki kurallar

 • Nick değiştirme işlemleri 30 günde bir kez yapılabilir.
 • Yapımcı şirket Riot Games nicklerini kullanmanız yasaktır.
 • Yeni kullanıcı adınızda Riot kelimeleri geçmemeli.
 • Küfür, hakaret ya da topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcı isimlerinden kaçının.
 • Siyasi, dini değerlere saldırmayan, ırkçı olmayan kullanıcı isimlerini tercih edin.

Bütün bu kriterlere uymayan nickler, ilerleyen süreçte sizin için zorluk çıkartabilir. Kullanıcı raporları üzerinden hesabınız dahi banlanabilir. Lütfen bunlara dikkat etmeye gayret edin.

Valorant isim değiştirme konusunda bilmeniz gerekenler bu kadar. Bu kısıtlamalar dışında kullanıcı isimlerinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Valorant Nick değiştirme

Valorant isim değiştirme

Valorant ad değiştirme maliyeti nedir?

VALORANT'taki isim değiştirme süreci, League of Legends'den farklıdır. Valorant adınızı güncellemek için tek bir kuruş harcamanıza gerek yoktur. Kullanıcı adınızı istediğiniz sıklıkta değiştirmekten sizi alıkoyan tek şey, bir aylık bekleme süresidir.

Riot hesabını yanlışlıkla istenmeyen bir şeyle değiştirirseniz?

Hatalar her zaman olur. Yanlış kullanıcı adını değiştirdiyseniz veya yanlışlıkla yanlış kullanıcı adını istemediğiniz bir şeyler adlandırdıysanız, Riot Hesap Güncelleme sayfasına gidip tekrar değiştirebilirsiniz.

Yaratıcı bir isim nasıl bulabilirsiniz?

Bir oyuncunun ne olursa olsun yaptığı ilk şey, bir oyunda kullanacağı iyi bir isim bulmaktır. Çoğu oyuncu, kimliklerini gizlemek veya havalı görünen bir şeye sahip olmak istedikleri için oyun isimleri kullanır. Oyuncu etiketinizi öne çıkarmanın bir yolu, içine adınızı koymanızdır.

Örneğin, adınız Can ve karakter olarak zorlu biriyseniz CanAlici gibi isim kullanabilirsiniz. Ama unutmayın ki genelde Türkçe karakter kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Ayrıca, tüm oyuncu adınızı 12 harften daha kısa tutun zira bazı oyunlarda isimdeki harf miktarını kısıtlıdır. Kimsenin hepsini okumak istemediğini de göz ardı etmemek lazım. Adınızı eklemek istemiyorsanız, sorun değil çünkü iyi bir oyuncu etiketi oluşturmanın bir sonraki yolu onu basit tutmaktır.

Tek kelimelik bir şey seçin ve onunla yaratıcı olun. Psycotherapist'in kısaltılması Sypher'dır. Bununla oynayabilirsiniz. Oyunlarda PVP'yi daha çok seviyorsanız SyPVPeher gibi değişiklikler düşünebilirsiniz. Ama ön önemlisi ismin boşta olması gerekliliği.

 • Kısa ve basit bir şey seçin.
 • Oyuncu etiketiniz kişisel ve yaratıcı olmalıdır.
 • Uzak durulması gerekene dikkat edin
 • İsim Üreticilerini kullanın. Bu siteyi kullanabilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızın uzun ömürlü olduğundan emin olun.
 • Fazla düşünme.
 • Birine karar vermeden önce birkaç isim deneyin.
 • Tüm platformlarda kullanıcı adı alınablilr olmalı.

Ayrıca, Valorant kullanıcı adı değiştirme dışında "Valorant Renk Kodları Siyah crosshair nasıl yapılır?" içeriğimize bakarak oyununuzu daha çok süsleyebilir, sıkıştığınız zaman da "Valorant Şifre Değiştirme ve Hesap Kurtarma" içeriğimize göz atabilirsiniz.

Valorant Renk Kodları
VALORANT isim değiştirme

Riot ID Kısıtlamaları

Riot Games, oyunlarındaki takma ad değişiklikleri konusunda bazı kısıtlamalara sahiptir. Yani, takma adınız aşağıdaki koşullarda değiştirilemez:

 • Nefret söylemi, hakaret veya küfür içeremez.
 • Herhangi bir tarihi, ahlaki veya siyasi bağlama atıfta bulunamaz.
 • Ağır kabalık, ırkçılık içeremez.
 • Herhangi bir Riot Games çalışanından bahsetmek.

Bununla birlikte, takma adınız bunlardan herhangi birini içeriyorsa, değiştirmeden önce iki kez düşünseniz iyi olur, çünkü Valorant Nickname değiştirme işleminiz başarısız olacaktır.

Özet

Aslında Valorant nick değiştirme çok kısa sürebilecek bir işlem. Oyun içinde isim değiştirmek için herhangi bir ayar bulunmuyor. Bu nedenle bunu hesabınızı yönettiğiniz Riot sayfasından gerçekleştirebiliyorsunuz. RIOT ID'nizi değiştirmeniz, doğrudan Valorant adınızı değiştirmeniz anlamına geliyor.

Oyun hakkında

Riot Games tarafından yayınlanan, son zamanların en popüler FPS oyunudur. İlk kez 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüş, oyuncuların büyük ilgisini toplamayı başarmıştır. Oyunculardan güçlü bilgisayarlar istememesi ve eğlenceli bir oyun oluşuyla, kısa sürede büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır.

Kapalı beta sürecinde Twitch ile yaptığı işbirliği sayesinde yayın izleyen oyuncular için erişim sağlayıp, çıkışından önceki düzenlemeleri de bu sayede gerçekleştirmiştir. Temelde rekabetçi bir FPS oyunu olsa da içerisinde özel yetenekler ve farklı karakterler barındırıyor. Bu da onu piyasadaki sayılı FPS oyunlarından yapıyor. Ücretsiz Valorant'ı web sitesinden indirebilirsiniz.

Türkiye sunucusu da bulunan oyun ülkemizdeki oyunculara daha iyi bir deneyim vaat ediyor. Düşük gecikme süreleriyle rekabetten hiçbir şekilde geri kalmayan oyuncularımız küresel espor turnuvalarında da boy gösteriyor. Bu yazı sizin için faydalı oldu mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Valorant kullanıcı adı değişir mi?

Elbette değiştirilebilir. Ancak bunun için 30 günlük bir süreç bulunmaktadır. Değişimi yaptıktan sonra yeni bir isim ile değiştirmeniz için 30 gün beklemek zorundasınız. Çok önemli durumlarda ise destek ekibine yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Valorant ne ile yazıldı?

Valorant, Unreal 4 Engine ile hazırlanan bir oyundur. Bu oyun motorunun özellikleri kullanılarak geliştirilmiştir.

Valorant 1 maç kaç dakika?

Oyunda bir maç yaklaşık 8 ile 12 dakika arasında sürmektedir. Çok uç durumlarda bu süre azalabilir ya da artabilir.

Valorant yaş sınırı kaç?

Valorant yaş sınırı, silah kullanımı ve şiddet özellikleri sebebiyle 16+ olarak belirlenmiştir.

Valorant en yüksek level kaç?

Oynadığınız süreye bağlı olarak 1 ile 100 arasında bir hesap seviyesine ulaşırsınız.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 17:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 17:35
Sonunda işe yarar bir çözüm bulabildim. Teşekkürler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×