Valve Firewatch'ın yapımcı firması Campo Santo'yu satın aldı

Valve Firewatch'ın yapımcı firması Campo Santo'yu satın aldı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 22.04.2018 - 12:28
Valve'ın Campo Santo'yu satın almasının sebebi merak konusu

Firewatch’ın geliştirici Campo Santo, geliştirdikleri yeni oyunları, In the Valley of God’s ile değil de, bir satın alma ile gündeme geldi. Valve, Firewatch’ın geliştiricisi Campo Santo’yu satın aldıı. Campo Santo’un resmi blogundan yaptığı açıklamaya göre, Campo Santo, Valve bünyesine katıldı.

Campo Santo oyun geliştirmeye devam edeceklerini söyledi

Yayınladıkları blog üzerinden, kendi işimize ve üzerinde çalıştığımız projelere (In the Valley of Gods) Valve çatısı altında devam edeceğiz açıklaması yapıldı. Valve’ın genelde güvenmediği işlere girmediği bilinen bir gerçek. Bu tarz satın almaları da çok fazla yapan bir şirket olduğu söylenemez Valve’ın. Bu satın almayla birlikte Valve’ın geleceğe dair nasıl projelere girişeceği, satın almanın altında yatan strateji merak konusu. Firewatch 2016 Şubat ayında çıkış yapmıştı. Gizemli hikayesi ve sürükleyici anlatımıyla, oyuncuların beğenisini toplasa da, oldukça kısa süren oyun süresi ve “yürüme simülasyonu” oyun türüne pek bir yenilik getirmediği için de eleştirilmişti. Halihazırda In the Valley of Gods oyununun yapımıyla uğraşan Campo Santo, önümüzdeki dönemde Firewatch’ın Nintendo Switch’e çıkacağını da duyurmuştu. Bakalım bu satın almayla birlikte, sırtını Valve gibi bir deve yaslayan Campo Santo, yakaldığı rüzgarı değerlendirip, hızlanan bir gemi mi olacak. Yoksa büyük balık tarafından yutulan küçük balık mı olacak, bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 13:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 18:05
Firewatch 3'e elveda diyebilirsiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 12:40
Veee Yarım Yaşam 3 doğrulandı. :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×