Valve, sonunda Source 2 oyun motorunu duyurdu

Emin Çıtak 4.03.2015 - 09:45
İşte bunlar hep 'O' oyun öncesi hazırlıklar...
Sonunda resmi olarak Valve yeni oyun motoru Source Engine 2’yi GDC 2015’te duyurdu.

İşin iyi kısmı oyun motoru direkt olarak kaynak kodları açık olarak geliştiriliyor. Bu sayede oyun motorunu kullanan birçok bağımsız yapımcı görebileceğiz.

İşin kötü kısmına gelelim, Valve çıkış tarihi hakkında en ufak bir şey bile paylaşmadı. Yeni bekleyişimiz hiç bitmeyebilir.

“Source 2’yi geliştiricileri düşünerek, bedava olması için yapıyoruz. Bu duyurumuz Epic ve Unity’nin kullanıma açılmasından sonra, özellikle PC’nin gelecekteki üstünlüğünü şimdiden kanıtlıyor.”

Half-Life 3. Evet, doğal olarak bir teknoloji seminerinde oyun duyurusu yapılmadı ama son yıllarda ilk kez Half-Life 3’e çok yakınız. Valve sonunda oyunlar için bir şeyler geliştiriliyor. Bence şimdiden heyecanlanmaya başlayabiliriz.
Valve, sonunda Source 2 oyun motorunu duyurdu
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.02.2024 16:13
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2020 23:39
Bu saatten sonra Source'nin Unity ya da Unreal Engine'ye yetişmesi biraz zor gibi görünüyor. Cry Engine bile bu yolda kaybolmuşken... Ayrıca bu motorların ciddi anlamda toplulukları var yıllardır (forumlar, gruplar vb.). Dolayısıyla kaynak açısından çok çok daha avantajlılar.
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2020 12:41
unity ve unreal oyun motorları performans açısından kötüler , valve'nın oyun motorları tamamen donanımı kullanmak üzere yazıldığı için ,düşük donanımlarda yüksek performans sergilemektedir.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Valve, sonunda Source 2 oyun motorunu duyurdu
İlginizi Çekebilir