Valve Steam Deck'in çalıştıramayacağı oyun yok diyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 27.07.2021 - 01:48
Valve Steam Deck'in çalıştıramayacağı oyun bulamamış! Firma, cihazda test edilen bütün oyunların 30 FPS veya üstünde çalıştığını belirtiyor

Valve Steam Deck konusunda oldukça iddialı! Firma, cihazın donanımının test edildiği bütün oyunlarda 30 FPS barajına ulaştığını hatta üstüne çıktığını ifade etti. Valve'ın 15 Temmuzda duyurduğu Switch tarzındaki cihaz ile, oyuncular Steam kütüphanelerindeki oyunları istedikleri yere taşıyıp oradaki oyunları oynayabilecekler.

Valve Steam Deck

Valve Steam Deck'in potansiyeli konusunda  çok umutlu


Steam Deck'in tasarımcı ve yazılımcıları IGN'e verdikleri bir röportajda, cihazın geliştirilme ve denenme aşamasının uzun yıllardır sürdüğünü belirterek  final neticesinin bazı oyuncuları şaşırtabileceğini iddia ettiler.

Cihazın geliştiricilerinden Pierre-Loup Griffais, " Geliştirme süreci boyunca geçmiş yıllarda çıkmış oyunlara çok göz attık" diyor. Griffaic sözlerine " Ancak en büyük sınavımız bu yıl çıkan oyunlar oldu. Deneme sürecinde kullandığımız eski prototip ve cihaz mimarisi daha güncel oyunları çalıştırırken zorlandı" diyerek devam etti.

Valve, Steam Deck'in en güncel sürümünün performansının önceki sürümlere göre çok daha iyi olduğundan ve cihazın bundan sonra denenecek bütün oyunları rahatlıkla çalıştıracağından emin. Hatta firmanın "30 FPS" hedefinin bir üst sınır değil, tam aksine alt sınır olduğu ifade ediliyor. Griffais, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 30 FPS vurgusunun alt sınır için yapıldığını ve şu ana kadar ki testlerde cihazın bu sınırı çoğunlukla aştığını iddia etti.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 03:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 16:44
O çözünürlükte, o fps değerlerine, o grafiklere de bırakın da çalışsın, 30 fps'i ana plana koyan ve iyi grafikli olursa 30 fps altına düşen bir el konsolu, fiyat içinde, aynı fiyata zaten ev konsolları var ve Nintendo bile en az 30 fps veriyor, Nintendo'nun satış fiyatı da pahalı dünya genelinde...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 17:20
O parayı verince bırakında 800p olarak çalıştırsın her oyunu.
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 18:13
sıradan konsol ücreti kardeşim sana gelince 8k oluyorsa adamların sorunu değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 10:42
Max Payne çalışacak mı onu deyin? Günlerdir açılmıyor!!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valve Steam Deck'in çalıştıramayacağı oyun yok diyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×