1/10

Vietcong

Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Son günlerin popüler oyunlarından biri.

MISSION: INSERTION

Helikopterden inerek oyuna başladık. Şimdi isterseniz ortalıkta biraz dolanın ve üssü tanımaya başlayın çünkü bu ilerde bayağı işinize yarayacak. Sıkılırsanız hemen yüzbaşının olduğu barakaya gidip (Bu baraka yanı başında bayrağın olduğu yer.) ilk görevinize atlayabilirsiniz.

MISSION: MEDIC PATROL

Aslında bu görevde hastahaneye filan gitmiyoruz ama nedense yanımızda sadece bir tane sağlıkçı var diye görevin adı bu olmuş. Neyse, bölüm 2 askerle beraber jeep’ le bir köye giderken başlıyor. Köye gelinceye kadar mekanı seyredin. Köye geldiğinizde ise jeep’ ten inin ve hemen ilerde sağda duran yaşlı amcayla konuşmaya başlayın. Konuşma sırasında size 3 tane Vietkong’ lu tepelerden ateş açacak. Adamlarınızı izleyip oralarda bulunan kütüklerin arkasına saklanıp, siper alın ve adamınız koruma ateşi açana değin kafanızı kaldırmayın. Daha sonra medic askerini izleyerek sola doğru eğilerek ilerleyin. Eğer buralarda yaralanırsanız medic sizi tedavi edecektir. En sola doğru ilerleyerek tepelerin eteğine varın. Burada size ateş eden Vietcong’ lu askerleri görebilirsiniz ama sakın üstlerine atılmayın çünkü bıçaktan başka silahınız yok. Medic peşinizden gelene kadar bekleyin. Medic gelecek ve size koruma ateşi açacak. Adamlarda tepenin içine doğru kaçacak. Bir süre bekleyin ve adamların kaçtığından emin olunca eğilerek tepenin zirvesine kadar çıkın ve sola dönerek oradaki patikadan ilerlemeye başlayın. Çok geçmeden devrilmiş ağaçların olduğu bir alana geleceksiniz. Burada sürünerek Vietcong’ ları 1-2 el bombası ile öldürün. İsterseniz silahlarını alabilirsiniz. Daha sonra medic ile köye dönün ve görevi bitirin. 

MISSION: THREE CANYON (T.C.)

(T.C.) INSERTION 

Helikopterden inin. (M) tuşu ile haritayı açıp bakın. Haritada gideceğimiz yol kırmızı kalemle çizilip belirlenmiş. Adamlarınıza kendinizi takip etme emrini verin ve indiğiniz yere göre sağınızda kalan patikadan ilerlemeye başlayın. Zaten patikadan sapma olanağınız yok çünkü bitkiler bize doğal bir yol oluşturmuş durumdalar. Biraz ilerledikten sonra pointman sizi uyaracak ve bize etrafta bubi tuzakları olduğunu, tuzakları bizim temizlememiz gerektiğini söyleyecek. İlk tuzak pointman’ in bizi uyardığı yerden hemen 2-3 adım ötedeki ağacın altına gerilmiş bir tel. tel bir el bombasına bağlanmış ve bomba sol taraftaki ağacın dibinde. 2. tuzak bu tuzağın hemen sol tarafındaki ağacın dibine gerilmiş el bombalı tuzak. Biz 2.tuzağı temizlerken 2-3 tane Vietcong gerillası sağımızda kalan yoldan bize ateş açacak adamlarımız da bunlara karşılık verecekler (bazen adamları vurabiliyorlar). 2. Tuzağı temizledikten sonra bu yoldan ilerlemeye başlayın. Burada ölmeyen gerillalar karşınıza çıkarsa elemanları vurun. Burada diğer bir tuzak var bu da kapı şeklinde üzerinde sivri dallardan yapılma oklar olan bir tuzak. Burada, hemen solda tuzağın tutunduğu yere basarak bunu da imha edin ve ilerlemeyi sürdürün. Adamlarda peşinizden gelecek. Haritaya bakarak sola doğru gitmeyi sürdürün ve devrilen ağaçlar ile taşların olduğu alana gelin. Buralarda saldırıya uğrayabilirsiniz. Karşınıza çıkanları vurun ve taşların üzerinden atlayarak yola devam edin. Taşların hemen ilerisinde tam atladığımız noktada yerde çamur birikintisi var. Aslında buraya basarsanız içinden kazıklar çıkıyor, dolayısıyla taşların üstünden sağ taraf doğru atlayın. Haritaya bakarak üzerinde olduğunuz yoldan ilerleyin. Haritada tam 13. ve 14.’cü boylamların arasında bizim sol tarafımıza doğru 2 tane dalın yere 90o’ lik açı yapacak şekilde kurulmuş olduğunu göreceksiniz. Bu da diğer bir tuzak ve eğer üzerinden geçerseniz hemen önünüzden yerden sivri oklar çıkıyor. Bu tuzağında sağından dolanın ve haritaya bakarak yoldan dümdüz ilerlemeyi sürdürün. Üzerinize Vietcong’ lular ateş edecek. Aynı yoldan dümdüz ilerleyin ve ağaç kütüklerini siper alarak gelen düşmanları vurun. Burada 1 veya 2 düşman öldüreceksiniz. Bunların üstünü arayın ve çıkan fotoğraflar ile notları alın. Haritaya bakın ve aynı yolu izlemeyi sürdürün. Biraz ilerleyince üssünüz ile telsiz bağlantısı kuracaksınız. Telsiz konuşmasından sonra yeni bölüm load edilecek.