1/2

Walking Dead Ep5: No Time Left

Walking Dead Ep5: No Time Left

Burçin Aygün
Burçin Aygün 25.11.2012 - 18:51
Bağrınıza taş bastıracak bir son!
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360, iOS
Walking Dead Ep5: No Time Left
  • Yapımcı - Yayıncı Telltale Games - Telltale Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera
Merlin Puanı 97
Artılar - Sömürüye kaçmadan sağlam bir sona sahip, beklenmedik karakterlerin aykırı kararları gerçekçiliği iyice artırıyor, "büyü son ne zaman gelecek, bu hikaye bitmesin" dedirtiyor?
Eksiler - Oynanış süresi önceki bölümlere nazaran biraz daha kısa.
Nihayete erdi bir hikaye daha. Dürüst olmak icap ederse ne yazmam gerektiği hakkında çok fazla fikre sahip değilim. Lee ve Clem ile birlikte atıldığımız serüven benzerlerinin aksine pek eğlenceli bir süreci anlatmıyordu, nitekim hikayenin finali de bizi kahkahalar eşliğinde yolcu etmiyor bu karmaşadan.

Önceki dört bölümü oynamayan oyuncular için spoiler niteliğinde bilgiler olabilir diyerek bu veda yazısına başlıyorum. Lee, yaşadığı büyük kayıp ardından akıl sağlığını iyice yitiren Kenny, sadece hikayenin karakterlerinin değil, biz oyuncuların da üzerine titrediği küçük Clementine ve "geriye kalan" birkaç ümitsiz arkadaş.

Walking Dead Ep5: No Time Left
Önceki bölümleri bitirenler finalin nasıl olacağına dair az çok fikir sahibi olmuşlardır biliyorum ama hikaye anlatma konusunda artık piştiği belli olan Telltale Games sizi suratınızın ortasına indirdiği yumrukla adeta bayıltıyor, jenerik akarken çalan o muhteşem şarkı ile siz de kendi varlığınızdan soyutlanıyorsunuz. Belki bir parça duygu sömürüsü, belki kolaya kaçmak ama benim için olması gereken "tek koyulası nokta da" bu olabilirmiş. Oyunu neden anlatmıyorsun da tamamen o büyük finale yoğunlaştın diye sorarsanız, Episode 5: No Time Left başlı başına bir kapanış, başlangıcından, hikayenin gelişimine ve son sahnesine kadar tamamıyla bir veda niteliğinde.

Ölüm, sen çok ciddi bir şakacısın!
Episode 4'te yaşanan "diğer" kayıpların neticesinde sevgili Clem'in kaçırıldığını, kaçıranın ruh hastası bir erkek olduğunu ve her şeyin bu masum kız üzerinde nihayete ereceğini görüyor, lütfen Clem olmasın, lütfen...", derken kendimizi bir ayı aşan yeni bir bekleyişe bırakıyorduk. Beklenmedik bir hamle sonucu baş karakter Lee kabul edilemez bir şok yaşıyor, üst üste gelen darbelerle bizi iyice şapşal hale getiriyordu. Lafı biraz geveliyorum çünkü bu bölüm diğerlerine göre süre babında biraz daha kısa ve dediğim gibi "veda" niteliğinde olduğu için olaylar gelişmekten çok neticeleniyor, bazı büyük olaylar ardı ardına gerçekleşip duygusal yoğunluğu bozabiliyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×