1/2

War Rock Beta

War Rock Beta

Anıl İşal
Anıl İşal 3.06.2010 - 12:31
Online arenada soğuk savaş rüzgarı
Bildiğiniz üzere Kore Hükümeti, ülkesindeki oyun sektörüne 140 Milyon Dolar’lık yatırım yapmış ve yerli oyun yapımcılarının arkasında olduğunu belirtmişti. Bu gelişmenin üzerine de Koreli yapımcılar birer birer oyunlarını hazırlayıp satışa sunmaya başladılar. İşte, şimdi beta versiyonunun incelemesini okuyacağınız oyun da, bu jenerasyonun bir ürünü. War Rock şimdilik internet üzerinden oynanabilen, konu olarak ise soğuk savaş dönemini ele aldığını söyleyen bir FPS. Yukarıda “şimdilik” dememin sebebi ise oyunun Beta versiyondan sonra ücretli sisteme geçeceğindendir.

Beta Rock

War Rock’un en önemli özelliklerinden biri oyundaki Level sistemi. Peki; nedir bu? diyecek olursanız, şöyle açıklayayım; Oyunda aldığınız frag’lar sayesinde EXP kazanıyor ve böylece Level atlıyorsunuz. Level atlayıp kendinizi geliştirdikçe de vuruş kabiliyetiniz vb... özellikleriniz gelişiyor ve yeni silahlar satın alıp, gittikçe daha sıkı bir oyuncu oluyorsunuz. Level sistemine değinmişken birde oyunu bitirmemiz için gerekli olan KillPoint sistemine açıklık getirelim. Aslına bakarsak bu sistemin işleyişi kişiden kişiye değişiyor, sunucu içinde odayı açan kişi KillPoint’i belirliyor ve oyuna girdikten sonra her öldürülen oyuncu sayesinde bu puan düşüyor, sonuç olarak en fazla öldürüp en az ölen takım oyunu kazanmış sayılıyor.

Oyunun Beta versiyonu olduğu için oynama şansı bulduğumuz mod’lar da sınırlı. Şu an için sadece Team Death Match oynayabilsekde, War Rock tamamlanınca diğer bir çok mod’u da oynama şansına sahip olabileceğiz. Ancak şunu söylemeliyim ki War Rock, Battlefield serisi gibi sıkı bir takım çalışmasını gerektirmiyor, sunuculardan edindiğim tecrübe ile şunu söylemeliyim, oyunda bir Counter Strike havası var şu an; eline silahı alan hiç etrafına bakmadan düşman base’ine gidiyor ve rast gele adam öldürmeye çalışıyor. Tabii bunu oyunun Beta olmasına, sistemin daha oturmamış olmasına, ve oyuncuların birbirleriyle çok fazla iletişime geçmemesine de bağlayabiliriz. Oyunun bir diğer özelliği ise araç kullanabiliyor olmamız. War Rock'ta bulunan her haritada; Tank, Motorsiklet ve Jip gibi belirli araçları kullanma deneyimine sahip olabiliyoruz. Bu araçlarla düşmana her ne kadar ağır hasar versek de, düşman alanında çok fazla durduğumuz vakit, aracımızda ağır hasar alabiliyor, Böyle durumlarda yapmamız gereken şey ise kendi alanımızdaki belli noktalara gidip aracımızı tamir ettirmek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×