WCG 2003 turnuvası Türkiye’nin en iyi oyuncularını belirledi

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
WCG 2003 turnuvası Türkiye’nin en iyi oyuncularını belirledi

Türkiye şampiyonları, Samsung'un sponsorluğunda Kore'de gerçekleşecek toplam 350 bin Amerikan Doları ödüllü WCG 2003 Dünya Finalleri'ne katılacak. Bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games 2003'te Türkiye'yi Kore'deki büyük finalde temsil edecek takım ve oyuncuların belirlendiği finaller 8-12 Eylül tarihlerinde Maslak Princess Otel'de gerçekleşti. Türkiye'nin bilgisayar oyunu şampiyonlarını belirleyen turnuvada final oyunları oldukça heyecanlı geçen karşılaşmalara sahne oldu.

Counter Strike oyununda birinci olan ve Mert Kabadayı, Ozan Arıcı, Cengiz Çelik, Tayfun Baydar ve Oğuz Tuğrul'dan oluşan VNC Takımı, Age Of Mytology birincisi Eren Memişoğlu, Unreal Tournament 2003 birincisi Serdar Demir ve ikincisi Emre Birinci, StarCraft birincisi Hazım Yalçın, WarCraft 3 birincisi Şafak Sağlam ve FIFA 2003 birincisi Fatih Ensari, Türkiye'yi Seul'deki dünya finalinde temsil etmeye hak kazandılar.

Dereceye giren oyuncular, Samsung ve etkinlik sponsoru firmalardan ödüller kazandılar. Turnuvanın birincileri Samsung'dan monitor, Sennheiser kulaklık ve 1 yıllık AvaTürk aboneliği, ikinciler Samsung hard disk ve Microsoft'tan hediyeler, üçüncüler Samsung Combo (CD Writer ve DVD Rom) ile Microsoft'tan hediyeler kazandılar. Turnuvanın "En Değerli Oyuncusu" seçilen Timuçin Argıllı'ya ise Samsung yazıcı hediye edildi. Bu ödüllerin dışında, dereceye giren tüm oyunculara sponsor firmalar çeşitli armağanlar verdi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Samsung Electronics Pazarlama Müdürü Çağatay Çopuroğlu, bu organizasyonu geçen yıldan daha geniş kapsamlı olarak Türkiye'de ikinci kez düzenlemekten memnuniyet duyduklarını belirterek "Turnuva bu yıl da bilgisayar oyunları tutkunlarının yoğun ilgisine sahne oldu. Şampiyonlarımızın Kore'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Beklentimiz şampiyonluğu Türkiye'ye getirmeleridir" dedi.

Türkiye'yi 12 - 18 Ekim tarihlerinde 57 ülkenin katılımıyla yapılacak Seul'deki dünya finallerinde temsil edecek yarışmacıları belirleyen turnuvaya yaklaşık 4 bin kişi katıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Bolu, Balıkesir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Denizli, Bursa, Lefkoşa, Isparta ve Diyarbakır illerinde gerçekleştirilen ön elemelerde yarışan 4000 Gamer'dan 320'si İstanbul'daki finallere katılma hakkını elde etmişti. Bir kültür fuarı atmosferinde düzenlenen WCG 2003 Türkiye finallerini izlemeye gelen teknoloji ve bilgisayar oyunu meraklıları da sponsor firmaların standlarını ziyaret ederek sektördeki yenilikleri izleme şansı buldular.

Türkiye Finali Şampiyonları

Oyunlar

Birinci

İkinci

Üçüncü

Counter Strike

VNC Takımı

Mert Kabadayı
Ozan Arıcı
Cengiz Çelik
Tayfun Baydar
Oğuz Tuğrul

DGTH Takımı

DD Takımı

Age of Mythology

Eren Memişoğlu

Hakan Göztepe

Ertekin Başsoy

Unreal Tournament 2003

Serdar Demir

Emre Birinci

Kenan Aydın

StarCraft

Hazım Yalçın

Emir Coşkun

Sefa Pepe

WarCraft 3

Şafak Sağlam

Serdar Demir

Kerem Pulat

FIFA 2003

Fatih Ensari

Utku Çelik

Samet Ünal

WCG 2003'ün ana sponsorluğunu Samsung Electronics, diğer sponsorlukları Armada/3Com, AvaTürk, Escort, Intel, Level ve Microsoft üstlendi. WCG 2003 Türkiye elemelerinin organizasyonu Siberlig, internet çözümleri ise DNA tarafından sağlandı. WCG ile ilgili detaylı bilgi www.worldcybergames.com.tr adresinden alınabilir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 03:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
WCG 2003 turnuvası Türkiye’nin en iyi oyuncularını belirledi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×