1/2

Wii Sports Resort

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Haydi! Wii'nin tropikal adasında spor dolu bir tatil yapmaya gidiyoruz
Yeni nesil rüzgârı; Sony, Microsoft ve Nintendo üçlüsüyle esmeye başladıysa da kulvarlarının aynı olduğunu söylemek doğru olmaz. Görsel teknolojiler üzerine Xbox 360 ve PS3 arasında mücadele sürerken, Wii ise ana hedef noktası olarak “hareket” unsurunu ve bunun sonucunda yaşanabilecek eğlence hissini kendisine görev olarak seçti. Oyun seçimleri ve satış rakamlarına göz attığımızda Wii oyunları, tüm dünyada büyük ilgi görüyor ve tür olarak da diğer platformlara hazırlanan yapımlardan çok farklılarını bünyesinde barındırıyor. Wii Sports, kullanıcılarını eğlendirirken, aynı zamanda da mini egzersizler yapabilmesine imkân tanıyordu. Wii Sports Resorts ise, ivmeyi bir adım daha ileriye taşıyarak, şimdiye kadar görülmüş en gelişmiş fiziklere sahip konumunda bulunuyor.

Wii Sports Resort
"Wuhu Adası'nda geçen yapımda, birçok aktivitite seçeneğine sahip olacağız."

Bu yaz yapacak çok şey var

Wii Sports Resort’un geliştirilme sürecinden kısaca bahsedersek, aslında bir süredir düşüncelerde var olan bir projeymiş, fakat Wii’nin kontrol mekanizması Wii Remote, bu oyun için oldukça hantal kalmış ve genellikle hareketlere geç tepkiler vermiş. Bu nedenle yapımcılar, projeyi bir süre rafa kaldırmak zorunda kalmış. Bir diğer sorun ise, oyunda hangi spor dallarının yer alacağı ve kullanıcıya sunabileceği eğlence unsurunun yüksek tutulabilmesiydi. Wii Motion Plus’ın hazırlanmasının ardından yetkililer, artık bu yapımın ele alınması gerektiğine ve geliştirilme zamanının geldiğine kanaat getirmişler. Geliştirme kadrosunda, daha önce Wii için hazırlanan birbirinden farklı projelerde yer almış yapımcılar bir araya getirildi. Wii Sports Resort’un her yönü için, her bir yapımcının ayrı sorumluluğu bulunuyor.

Wii Sports Resort
"Çeşitli spor dallarında ister yapay zekaya, ister arkadaşlarımıza karşı mücadele verebileceğiz."

Yapım, şu an Japonya’da piyasaya çıkmış durumda ve en hızlı satan 3 numaralı Wii oyunu olma özelliğine sahip. İlk düşüncelere göre sadece Japonya’da çıkarılması düşünülürken, yeni bir karar doğrultusunda 24 Temmuz‘da Avrupalı ve Türk kullanıcılar da Wii Sports Resort’u deneyebilecek. Yapım, Wii Sports’a nazaran çok daha detaylı ve eğlenceli olarak hazırlandı. Özellikle, hareketlere çok iyi tepkiler verdiği için Wii Motion Plus, bu oyunun en güçlü silahı. E3 fuarında yapılan gösterimde geliştiriciler, oyunda yer alan bir takım uygulamaları tanıtmıştı. Üzerinde durdukları ortak nokta ise, “Kesinlikle büyüleyici” olması gerçeğiydi.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×