Windows 11 iso dosyası sızdı, sistemden ilk görseller yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.06.2021 - 15:05
24 Haziran'da duyurulacak Windows 11 iso dosyası erkenden sızdırıldı. Geliştirme sürümüne ait olan iso dosyası test edilmeye başlandı.

Windows 11 iso dosyası geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. Kısa sürede yayılan ve geliştirme aşamasına ait olduğu belirtilen bu iso dosyasını indiren kullanıcılar yeni Windows sürümüne ilk bakış atmaya da başladılar. Bunun yanı sıra işletim sisteminden videolar ve ekran görüntüleri de yayınlanmaya başladı. Microsoft ise daha önce olduğu gibi Windows 11 duyurusunun yapılacağı 24 Haziran'ı işaret ediyor.

Windows 11 iso dosyası sızdırıldı

Windows 11 iso dosyası sızdı, sistemden ilk görseller yayınlandı

Microsoft geçtiğimiz günlerde, tam tarih vermek gerekirse 3 Haziran'da bir açıklama yapmış ve 24 Haziran tarihini işaret ederek "Windows için sırada ne olduğunu görmek için bize katılın" mesajını yayınlanmıştı. Tabi bu açıklama sonrası herkesin aklına doğal olarak Windows 11 geldi. Duyuru tarihine neredeyse 10 gün kala büyük bir sızıntı oldu ve Windows 11 iso dosyası sızdırıldı. Geliştirme aşamasına ait olan bu dosyanın indirilebilir olması ve kısa sürede yayılması ile birlikte birçok kullanıcı da yeni işletim sistemini test etmeye başladı. Tabi geliştirme sürecine ait olması sebebiyle bu Windows 11 sürümünün güvenlik açısından sakıncalı olduğunu da hatırlatmamız gerekiyor.

Yayınlanan video ve ekran görüntülerine baktığımızda ise işletim sisteminin zaten çok beğenilen Windows 10 temelleri üzerine inşa edildiğini görüyoruz. Tabi daha derli toplu ve modern bir arayüz kullanılmış. Windows görev çubuğunda yer alan simgelerin ve başlat menüsünün ortalandığını görüyoruz. Tabi isterseniz eskiden olduğu gibi sol tarafta da kullanabileceksiniz. Açıkçası ben görev çubuğunu yukarıda kullandığım için alışkanlık sebebiyle muhtemelen solda kullanmaya devam edeceğim gibi duruyor.

Sızıntı sonrası ise Microsoft yeni bir açıklama yaptı ve “Bu sadece başlangıç. Sırada ne olduğunu görmek için 24 Haziran 18:00’da (TSİ) bize katılın.” mesajını sosyal medya hesapları üzerinden yayınladı.

Windows 11 iso dosyası sızdı, sistemden ilk görseller yayınlandı

Windows 11 iso dosyası sızdı, sistemden ilk görseller yayınlandı


Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 12:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2021 10:27
Senelerdir Şu mac os gibi bir sistem gelmedi.. Grafikciler resmen mac almaya zorlanılıyor.. Şu doğru renk gamı olayına windows yoğunlaşsa birde üreticiler retina monitörlere yoğunlaşsa süper olucak.. Hem oyunlardaki görsel şölen hemde grafiklerde doğru baskı çıkması.. Senelerdir aynı gidiyorlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2021 15:16
Hani W10 son süüm olup sürekli güncel tutulacaktı ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2021 20:32
Yazılımcılar ve web tasarımcılar Windows'un sorunları nedeniyle Linux ve Mac'lere geçiyor keşke arayüzden önce bu konulardaki sorunlar çözülse sistem daha hatasız ve stabil hale getirilse...
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2021 22:52
yazılımcılar ve web tasarımcılar sorunlar nedeniyle linux ve mac'lere geçiyor heee.

nerenin kafasındasınız anasını satiim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2021 13:33
yeri değil ama MK ekibi çoğu oyun haberlerini takip etmiyorsunuz öyle görünüyor diablonın çıkış tarihi açıklandı falan filan hiç haber yapmadınız

-------------------------------

Xbox & Bethesda canlı yayını sırasında yaptık o haberi

https://www.merlininkazani.com/xbox-bethesda-sunumunda-yapilan-tum-duyurular-haber-117674
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2021 08:26
Daha Mass effect gibi köklü bir oyunun remaster niteliğindeki legendary edition versiyonu bile incelenmedi. Çok sevmeme rağmen bu sıralar bir durgun merlin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2021 15:15
He tamam arayuz degisince windowsta degismis oluyormus
Kalan Karakter : 300 Gönder
Windows 11 iso dosyası sızdı, sistemden ilk görseller yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×