Windows 8, Kinect desteğiyle mi geliyor?

Murat Sağlam
Murat Sağlam 25.04.2011 - 11:30
Bilgisayarınız karşısında kimin oturduğunu bilecek!
Microsoft Kinect'i piyasaya sürdüğünden beri oldukça iyi bir başarı yakaladı denebilir. 10 milyon üniteyi satmış olması bir yana, dünya çapında bir çok amaçla kullanılmaya başlanması bunda en büyük etken oldu tabi. Şimdi de en son dedikodular Windows 8'in Kinect ya da benzeri bir hareket algılayıcısını destekleyeceği yönünde.

Windows 8, Kinect desteğiyle mi geliyor?
Redmond Pie'dan Oliver Haslam, Windows 8'in şu anki Milestone versiyonunun Algılayıcı Kontrol Paneline sahip olduğunu rapor etmesi hemen akıllara Kinect desteğini getiriyor. Daha da önemlisi, bu kontol panelindeki bir seçenek, "İnsan Varlığını Algılama" dikkat çekiyor.

Bilgisayarınızı açtığınızda başında kimin oturduğunu algılamak ve ona göre işlem yapmak üzerine kurulu bir sistemden bahsediliyor. Yani oluşturulan kullanıcı profilleri artık tıklamak yerine yalnızca bilgisayarınızın başına oturduğunuzda otomatik olarak sizi tanıyarak açılacak.

Bu uygulama şu anda size yeni gibi gelebilir ama Kinect sahiplerinin şu anda kullanabildikleri bir teknoloji olduğunu da belirtelim.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 21:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Windows 8, Kinect desteğiyle mi geliyor?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×