Witcher 3'ün ünlü kılıcı Aerondight Cyberpunk 2077'de görüldü

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 29.06.2020 - 15:27
Witcher 3'ün ünlü oyun sonu kılıcı Aerondight, Cyberpunk 2077 oyununda da yer alacak. Tabi... Pek de düşündüğümüz gibi değil. Aerondight artık bir araba.

The Witcher 3 - Wild Hunt oyununun sonlarına doğru edinebileceğiniz kudretli bir kılıç olan Aerondight, Cyberpunk 2077 oyununda da olacak. Tabi beklediğimizden biraz daha farklı bir şekilde. Sonuçta insanların vücutlarını modifiye edecek kadar teknolojiyi ilerlettiği bir şehirde kılıç kalkan dövüşmeyi bekleyemeyiz değil mi?

Ünlü Witcher 3 kılıcı Aerondight Cyberpunk 2077 oyununda da yerini alıyor

CD Projekt RED'in The Witcher 3 - Wild Hunt oyununda oyunun sonlarına doğru yaklaştığınızda edinebileceğiniz Aerondight isminde bir kılıçtan bahsediyoruz. Dosta güven, düşmana korku salan bu güzide kılıçtan değil oyuncular, CD Projekt RED bile vazgeçebilmiş değil. Geçtiğimiz hafta yapılan Cyberpunk 2077 Night City Wire etkinliğinde oyuna ait görüntülerin paylaşıldığı sırada dikkatli bir oyuncunun gözünden kaçmamış olacak ki, Aerondight isminin Cyberpunk'ta da geçtiği görüldü.

Tabi Cyberpunk 2077 oyununun teması gereği orada kılıçlar ve büyülerden ziyade tüfekler ve teknoloji konuşuyor. Aerondight da bu iki oyun arasındaki geçişini yaparken metalin yeni boyutlarını keşfediyor. Dikkatli bir oyuncu tarafından reddit platformunda paylaşılan görüntülere göre Aerondight, yeni oyunda yerini bir araba olarak alıyor.

Witcher 3'ün ünlü kılıcı Aerondight Cyberpunk 2077'de görüldü

CD Projekt RED'in Witcher serisine ait oyunlarda da çeşitli sürpriz yumurtalar(easter egg) bulunuyordu. The Witcher 2: Assassin of Kings oyununda samanlığı ıskalamış olan bir suikastçi, Witcher 3'te mapushanelerde çürümüş bir Tyron Lannister bulunması gibi çeşitli oyunlara ve dizilere göndermeler bulunuyordu. Cyberpunk 2077 içinde de dikkatli oyuncuların gözlemleri sonucunda eski oyunlarına gönderme yaptıklarını görüyoruz.

Cyberpunk 2077 hakkında birçok söylenti de ortalıkta dolaşmakta. Witcher 3 oynayanların yakından tanıdığı Ciri karakterinin Cyberpunk 2077 oyununa oyuncu olmayan bir yapay zeka (NPC) olarak geleceğini söyleyenler olmuştu. Şahsım adına söylemem gerekirse bu çok zor bir ihtimal, fakat bir yandan da çok mümkün. Witcher evreninde "Zamanın ve uzayın hanımı" olarak bilinen Cirillia, neden 2077 yılına ışınlanmış olmasın ki? Kulağa çok mantıklı gelse de CD Projekt RED böyle bir şey yapar mı? Bunlar şimdilik yanıtı olmayan sorular. Ancak oyunun çıkışından sonra kesin bir şey söylemek mümkün olacaktır. Son duyurulan tarihe göre oyun 19 Kasım 2020'de çıkıyor.


Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 08:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
taylanz
taylanz 29.06.2020 16:26
Gölün hamımı görevinde verildiydi.
O görevi tüm oyunun son görev olarak seçmiştim. O kılıncla new game + yapacaktım.
Kılıncı aldım daha adam akıllı bişey kesmeden new game + yaptım.
Bir bakarım ki en dandik piç kılıcı bile aerondight'dan üstün.

witcher 3 de sevmediğim tek şey şu re-leveling.
skyrim'de olduğu gibi geliştikçe bir zaman sonra herkese istiklal marşı okutamıyorsunuz...
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2020 17:40
Kılıç kuşananındır emmi :)
taylanz
taylanz 30.06.2020 01:06
Sağol Sandora, sadece level olayını kaldırıyorsa modlarım.

Ben modu sadece oyunu artık sileceğim zaman konsol açmak için kullanıyodum. 50-60 tane düşman spawn edip iyice bıkana kadar kesiyordum otlaklarda.
Sandora
Sandora 29.06.2020 20:32
Taylanz çok güzel bir mod var senin için oyundaki bütün level olayını kadırıyor.Ben onu kullanarak oynuyorum inanılmaz zevkli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2020 15:42
"Şahsım adına söylemem gerekirse bu çok zor bir ihtimal, "demişsiniz ama ciri zaten geleceğe gittiğini Geralt'a anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=wQ6A3GvEVo0
--------------------------------------------
Evet bunu ben de görmüştüm fakat şaibeli bir durum var, oradan Geralt ve Yennefer'ı bulmak için döndüğünü söylüyor, oyunun hiçbir sonunda da yaşarken Witcher'da bahsi geçen dünyadan ayrılmıyor. En azından ben böyle düşünüyorum. :)
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2020 17:38
Hitman'in bir oyununda Kane and Lynch oyunundaki bir karakteri görüyorduk. Onun gibi olabilir belki.
---------------------------
Evet bir easteregg ile Ciri'yi görebilmemiz ihtimali hep var. CDPR eski oyunlarına hatta diğer başka oyunlara gönderme yapmayı sever.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.07.2020 16:59
Gerçek The Witcher hayranları bilir ki Aerondight The Witcher 3'ün sonunda değil The Witcher serisinin 1. oyununun sonuna doğru elde ettiğin bir kılıçtır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Witcher 3'ün ünlü kılıcı Aerondight Cyberpunk 2077'de görüldü

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×