Wolfenstein 2 ve Far Cry 5, AMD'de daha kaliteli çalışacak

Wolfenstein 2 ve Far Cry 5, AMD'de daha kaliteli çalışacak

Furkan Güler
Furkan Güler 2.08.2017 - 13:12
AMD kullanıcıları bu özellik sayesinde Far Cry 5'i ve Wolfenstein 2: The New Colossus'u daha akıcı bir şekilde oyanayacak.
E3 2017'nin bombalarından Wolfenstein 2: The New Colossus ve Far Cry 5, oyunculara sundukları özel içerikler sayesinde bizi heyecanlandırmayı başardı. Oyunların yanında AMD'nin açıkladığı bilgilere göre, AMD model ekran kartları ile oynunu oynarsanız Rapid Packed Math isimli bir teknolojiye de sahip olabileceksiniz.

AMD'nin RX Vega serisinde bulunan bu özellik sayesinde oyunun kaplamaları yüklenirken, diğer ekran kartılarından farklı olarak kaplamalar iki kat daha hızlı yüklenecek. Bu özelliğe sadece RX Vega serisinde yer vereceğini belirten AMD, diğer ekran kartı modelleri hakkında bir açıklama yapmadı. Diğer bir yandan bu özelliğin Nvidia kartlarda yer almadığını belirtelim. Paylaşılanlara göre bu özellik geliştirilirse oyunun yükleme ekranlarına bile müdahale edilebilir.

Wolfenstein 2 ve Far Cry 5, AMD'de daha kaliteli çalışacak
Far Cry 5'i örnek aldığımızda oyunun dünyasında oldukça detay olduğunu yayınlanan videolardan öğrenmiştik. Her bir detayın sisteminize ekstra yük bindirdiğini varsayarsak, AMD'nin bu atılımını tebrik edebiliriz. Aynı şekilde Wolfenstein 2: The New Colossus'ta da yüzlerce detay bulunuyor. Ancak bu özelliğin diğer AMD ekran kartılarında olmaması oyuncuları üzecektir. Rapid Packed Math teknolojisinin sadece RX Vega serisinde kullanılacağından, ekran kartı satışlarında yükselme bekleyebiliriz.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 00:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
Citarn
Citarn 3.08.2017 18:14
Açıkçası sadece yükleme ekranları hızlansın diye ekran kartının fazla satacağını zannetmiyorum.Çok çok ekran kartı yenilerken göz önünde bulundurulan bir özellik olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
ismeat
ismeat 2.08.2017 23:36
RX 4xx ve 5xx serisi kartlar yine p*ç oldu yani
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2017 23:26
ne yani şimdi elimdeki R7 265 2 GB ekran kartı modeline bu karta bu özellik gelmedikten sonra amd yi bırakırım abi bu kadar basit
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×