World Cyber Games' in ön elemeleri başlıyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
World Cyber Games' in ön elemeleri başlıyor
Bilgisayar oyunu olimpiyatı World Cyber Games 2002'nin ana sponsoru Samsung Electronics, Türkiye'deki bilgisayar oyunu tutkunlarını heyecan kasırgasında buluşturuyor. Şu günlerde tüm Dünya'da 50'den fazla ülkede ön elemeler yapılıyor.

Türkiye’nin PC oyunu şampiyonlarını belirleyecek World Cyber Games 2002’nin ön elemeleri 15 Ağustos tarihinde, Ankara, İzmir ve Antalya’da yapılmaya başlanacak. Ana sponsorun Samsung olduğu oyun maratonuna Türkiye’nin dört bir yanından bilgisayar oyunu tutkunları ilgi gösteriyor. Şu anda tüm dünyada 50’den fazla ülkede ön eleme heyecanı yaşanıyor ve ön elemelere dört kıtadan binlerce oyunsever katılıyor.

www.Wcg-Tr.com sitesi oyunlar başlamadan önce on-line oldu ve kayıtlar buradan yapılıyor. Oyun tutkunları şampiyona süresince bu siteden bilgi akışı sağlayabilecekler. World Cyber Games’in İstanbul ön elemeleri 3-8 Eylül tarihleri arasında Park Orman’da yapılacak. Ön elemelerde ilk üç dereceye girenler, 11 – 15 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Türkiye finalinde yarışacaklar. Türkiye finalinin galibi 8 finalist ise büyük final için Güney Kore’ye gitmeye hak kazanacak. 29 Ekim – 3 Kasım 2002 tarihlerinde Güney Kore’nin başkenti Seul’de yapılacak büyük finale katılmaya hak kazanan finalistleri toplam 300 bin Amerikan Doları ödül bekliyor.

Türkiye’deki Gamer’lar bu heyecan ve keyif fırtınasında dünyanın en popüler bilgisayar oyunlarında yarışacaklar. Gamer’lar becerilerini Counter Strike, Age of Empires II, Quake 3 ve FIFA World Cup 2002’de gösterecekler. Counter Strike’da 5’er kişilik takımlar halinde yarışan oyuncular, Age of Empires II ve FIFA World Cup 2002’de bireysel olarak yarışıyorlar. Bir başka bireysel yarışma ise Quake 3’de gerçekleşecek. Ancak diğerlerinden farklı olarak oyuncular Quake 3’te online yarışacaklar.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2022 08:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
World Cyber Games' in ön elemeleri başlıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×