1/3

World of Warplanes Berlin'de tanıtıldı

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.11.2013 - 14:33
Wargaming serinin ikinci oyununa çok güveniyor
Dünyayı kısa zamanda kasıp kavuran bir oyun ile adlarını tüm oyun camiasına sağlam bir şekilde duyuran 15 yıllık oyun firması Wargaming, World of Tanks’ten elde ettiği başarı, gelir ve öz güven ile yeni oyunları World of Warplanes lansmanını Berlin’de düzenlediği bir etkinlikle gerçekleştirdi.

World of Warplanes Berlin'de tanıtıldı
CK99 adlı lounge’da yapılan lansman aynı zamanda World of Tanks’in Xbox 360 versiyonuna da ev sahipliği yapıyordu. PC’deki başarısının ardından Microsoft ile yaptığı anlaşma ile Xbox 360’a exclusive bir şekilde hazırlanan oyun yeni platformunda da aynı başarıyı yaklamaya niyetli.

İlk önce WoT ve WoWP sunumları ile başlayan lansman daha sonrasında oyundan görüntüler ve turnuvalar ile devam etti.

World of Warplanes Berlin'de tanıtıldı
World of Warplanes ile Wargaming bizlere daha hızlı, daha dinamik ve daha agresif bir oyun sunmayı planlıyor. Nitekim tankların hantallığı ile yer değiştirien uçakların atikliği de bunun bir göstergesi. Kontrol anlamında eski oyunun mekaniklerini temel olarak aynı tutan firma sadece temasal değişikliklere giderek oyunculara kolaylık sunmayı hedefliyor.

Şu anda 75 milyon kullanıcısı olan World of Tanks kitlesinin en azından %90’ının WoWP’i deneyeceğini düşünen firma bunun yanında tankların ilgisini çekmeyen oyuncu kitlesini de yeni oyununa dahil etme çabasında.

Oyun hakkındaki teknik detaylara göz atacak olursak oldukça güzel bir grafik yapısına sahip olan oyun tıpkı WoT gibi Despair oyun motorunu kullanıyor. Uçak modellemelerinin üst seviye olduğu oyun mekan tasarımları açısından da oldukça etkileyici. Nitekim oyunumuz havada geçse de içinde bulunan haritalar it dalaşı mantığını biraz daha üst seviyeye taşıyor.


Dediğim gibi WoT’in aksine daha dinamik bir yapıda olan oyunun en önemli noktası kontroller. Klavye-fare ikilisini oldukça etkili kullanan oyun rahat ve akıcı bir kontrol sunuyor sizlere. World of... serisinin ikinci oyunu olan World of Warplanes 13 Kasım’da yani Çarşamba günü oynanışa açılacka. Tıpkı WoT gibi F2P olacak oyun içerisinde 5 farklı ülkeden 100’ün üzerinde uçak barındıracak.

World of Warplanes Berlin'de tanıtıldı

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×