Xbox 360 Elite: Sadece HDMI 1.2

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Xbox 360 Elite: Sadece HDMI 1.2

Gerçi Microsoft Xbox 360 Elite ile HDMI çıkışı da sunacak; fakat arayüz biraz daha eski olan 1.2 standardına dayanacak. Haberi yapan bit-tech, Microsoft’un Mobile & Embedded Devices bölümü başkan yardımcısı Amir Majidmehr’in ifadesini temel alıyor.

Eğlence sektörünün son cihazları PS3 de dahil, yeni HDMI standardı 1.3’ü de destekliyorlar. Pratikte bu bilhassa filmseverler için avantajlı; zira HD-DVD sürücüsü sahibi olan ve ses tesisatını Dolby Digital+ veya TrueHD gibi kayıpsız formatlarla ateşlemek isteyenler beklemek zorunda; çünkü bunlar sadece v1.3’te HDMI üzerinden kullanılabilecek.

PCM sadece iki kanallı iletilecek. Kalite kaybını hesaba katmak istemeyen ve yeni formatlar için tam destek arayanlara Majidmehr, Toshiba’nın HD-DVD çalarını tavsiye(!) ediyor.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 16:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox 360 Elite: Sadece HDMI 1.2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×