Yeni Android sürümünde resmi Xbox One kontrolcü desteği olacak

Yeni Android sürümünde resmi Xbox One kontrolcü desteği olacak

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 27.08.2018 - 10:36
Android 9.0'da Xbox One kontrolcüsü

Artık akıllı telefonlar sayesinde, oyun keyfini her yerde yaşayabiliyoruz. Dokunmatik ekranda oyun oynamanın, kontrolcü ile oyun oynamak kadar keyifli olmadığı bir gerçek. Android telefonlarda ek yazılımlar sayesinde, telefona kontrolcü bağlamak mümkün oluyor. Xbox One kontrolcüsü de bu kontrolcülerden biri. Ancak görünüşe bakılırsa Android'in yeni sürümünde, ek yazılımlara gerek kalmadan, Xbox One kontrolcüsünü telefonumuza direkt olarak başlayabileceğiz.

Android 9.0 Pie sürümünde resmi Xbox One kontrolcü desteği olacak

Henüz doğrulanmamış olsa da, The Verge'in haberine göre, ergonomik tasarımıyla dikkat çeken Microsoft'un Xbox One kontrolcüsü, Android'in yeni sürümü Android 9.0 Pie'de resmi olarak desteklenecek. Bu destek üçüncü parti yazılımlar yoluyla değil, tamamen Google'in resmi desteği olacak. Mobil oyun pazarının her geöen gün inanılmaz bir şekilde büyüdüğü bir gerçek. Özellikle Pubg ve Fortnite'ın mobil oyun pazarına büyük bir hareket getirdiğini söyleyebiliriz. Android tarafına gelen bu resmi kontrolcü desteğinin, bu hareketliliğin bir sonucu olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım. Fortnite'ın android sürümünde de resmi kontrolcü desteği olacağı açıklanmıştı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 05:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 28.08.2018 16:43
Geç bile kalındı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2018 13:55
Ooo süper süper süper
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×