Yeni South Park oyunu ırkçılık mı yapıyor?

Yeni South Park oyunu ırkçılık mı yapıyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 8.09.2017 - 11:04
Ubisoft'un aldığı bu karar, tepkilere neden olabilir.
Ubisoft'un South Park evreninde geçen esprili RYO oyunu South Park: The Fractured but Whole'u heyecanla bekleyen binlerce oyuncu var. İlk oyunu ile hem RYO öğeleri, hem de sahip olduğu teması sayesinde oynayanların ekran başına kitleyen oyun, yeni oyununda süper kahraman temasını işleyecek. Oyuncuyu adeta bir South Park bölümünün parçasıymış gibi hissettiren yapımda ilginç bir detay bulunuyor. Eurogamer'ın paylaştığı videoya göre South Park evrenine göre oldukça güzel bir karakter oluşturma ekranının ardından oyuna başlıyorsunuz.

Ancak oyun sizden zorluk derecesi seçmenizi istediğinizde, oyunu ne kadar zor oynuyorsanız karakterinizin ten rengi değişiyor. Oyunu en kolay modda oynarken beyaz peynir gibi bembeyaz bir karakteriniz olurken, en zor moda geçtiğinizde siyahi bir karakteriniz oluyor.


Geliştiricilerinin oyuna neden böyle bir zorunluluk eklediğini bilmiyoruz ancak bu ayarın altında muhtemelen ince göndermeler bulunuyor. Günden güne toplumun alınganlaştığı bu dönemde Ubisoft'un bu kararı bazı kesimler tarafından tepki toplayabilir. Şahsen bana soracak olursanız oyuna eklenen bu detayı gayet eğlenceli buldum. Son olarak The Fractured but Whole'da karakterinizin cinsiyetinizi seçebileceksiniz. Bir önceki oyun olan Stick of Truth'ta oyunda sadece erkek bir karakteri yönetebiliyorduk
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 06:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
NamelessWonder
NamelessWonder 9.09.2017 16:49
Irkcilik oldugunu dusunmuyorum cok guzel bi gonderme olmus bence. ki oyle olsa bile Southpark'in kendisi irkci soylemlerle dolu. Ubisoft'un suclanacak bi tarafi yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2017 13:32
illa sesli mi söylemek lazım? beyazlar için hayat daha kolay gayet basit. yıl neredeyse 2018 olmuş dünyaya ahlak dersi veren amerikada ırkçılık çok üst seviylerde. south park da bu duruma giydirmiş işte. e adamların işi bu zaten 20 yıldır giydiriyorlar.çok da güzel yapıyorlar işlerini ince işçilik
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 22:42
mükemmel
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 13:51
Social justice warriors coşarlar yine.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 12:42
çünkü bu bir south park oyunu. ilginç bir tarafı yok bence.
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 13:20
Ya ırkçılık mevzısu moda oldu bu aralar. Southpark zaten bunu çıktığı ilk günden beri yapıyor. Beyin yoksunları da ırkçı bla bla diye ağlanıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×