Yerli: Unreal 4'ün CryEngine 3'ten hiçbir üstünlüğü yok!

Yerli: Unreal 4'ün CryEngine 3'ten hiçbir üstünlüğü yok!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 15.06.2012 - 13:54
Yerli'den Epic Games'e taş mı var?
Unreal Engine 4'ün son videolarından çok mu etkilendiniz? Halbu ki Crytek'in kurucularından Cevat Yerli'nin bu yeni motor hakkında söyleyecekleri var.

Yerli yapılan bir röportajda yeni Unreal motorunun kalitesi için CryEngine 3'te hali hazırda varolan bir kalitede olduğunu belirtti. Yerli'ye göre iki motor arasında çok ufak farklılıklar olsa da oyun içinden alınmış bir resimde bu bu farklılıkların kimsenin farkedemeyeceği seviyede olduğunu belirtiyor.

"Üç yıl öncenin GDC videolarına bakarsanız bizim o zaman orada ortaya koyduğumuz şeyin Unreal 4'ün şu anda ortaya koyduğu ile hemen hemen aynı olduğunu görürsünüz. Üstelik diğer motor geliştiricilerinin yaptığı da bu. Biz daha en son yeniliklerimizi de sergilemedik."

Yerli: Unreal 4'ün CryEngine 3'ten hiçbir üstünlüğü yok!
"Çok yakında CryEngine'in bir sonraki yeniliklerini göreceksiniz. Burada net birşeyler söylemek istemiyorum o yüzden sadece "yenilikler" diyorum. Çok yakında. Ancak biz zaten 3 sene önce CryEngine 3'ün yeni nesile hazır olduğunu söylemiştik. Hala bu lafımızın arkasında duruyoruz. Bizim zaten devasa bir parçacık sistemimiz var, bizde zaten GPU rendering sistemi mevcut. Bütün bunlar bizde mevcut. Deferred shading, vs. Crysis 2'yi dağıtmaya başladığımızda tessellation'a sahiptik. Bizde DX11 zaten vardı."

"Biz sadece teknoloji demoları yapmıyor. Biz oyunlar yapıp onları dağıtıyoruz."

Yerli ayrıca kendi motorları ile rakiplerinin motorları arasındaki farkı "genel tecrübedeki akıcılığı" olduğunu belirtti ve örnek olarak Android ve iPhone farkını verdi.

"Bu tıpkı Android telefon ile iPhone'u izlemek gibi. Her ne kadar pek çok Android telefon da aynı şeyleri yapabilse de iPhone size farklı birşeyler hissettiriyor. iPhone daha organik, daha alışması kolay. Android'de ise farklı sınırlandırmalar var. Bir tanesi tombul, diğer daha iyi, vs. Yani olay sadece 'Bizde şu özellikler var' demekten ibaret değil."
Yorumlar 77
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 04:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×