Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi belli oldu

Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi belli oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 16.11.2017 - 15:42
Diziye ayrılan bütçe ile Peter Jackson 3 adet daha üçleme çekebilir.

Geride bıraktığımız günlerde flaş bir karar ile dizisi onaylanan Yüzüklerin Efendisi dizisi için Amazon yetkilileri çalışmalara başladı. Birden fazla dizi projesine imza atan Amazon bakalım Yüzüklerin Efendisi markası ile nasıl bir proje ortaya koyacak. Şimdi ise dizinin bütçesi açıklandı. Rakip firmalar olan HBO ve Netflix'i geride bırakarak sadece isim haklarına 250 milyon dolar ücret ödeyen Amazon, diziye 1 milyar dolara yakın bir bütçe ayarlamış durumda.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi dudak uçuklatıyor

Diğer bir yandan "Yüzüklerin Efendisi edebi eserleri ve sinema filmleri ile nesiller boyunca hayranlarının hayal gücünü etkileyen kültürel bir olgu haline geldi." diyen Amazon Stüdyoları'ndan Tal Yguado, "Bu heyecan verici iş birliği sayesinde Tolkien Estate, Trust, HarperCollins ve New Line ile çalışmaktan onur duyuyoruz ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarını televizyonda yeni bir destansı maceraya çıkaracak olmanın heyecanını yaşıyoruz." söyleminde bulundu.

Bakalım Amazon yetkilileri nasıl bir yapım ile karşımıza çıkacak? İlk film ile Hobbit hikayesinin arasında geçen kısmı anlatacak olan diziyi tüm Yüzüklerin Efendisi hayranları heyecanla bekliyor.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 10:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2017 18:20
Silmarillion ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2017 02:13
Yüzük üçlemesi ve Hobbit arası yanlış anımsamıyorsam The Hunt For Gollum adında bir fan yapımı vardı 30dk bir şeydi sanırım(izlemeyenlere tavsiye ederim keyifliydi) yaşayıp göreceğiz :).
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2017 14:22
Bir bakıma ara hikayeyi anlatmak iyi diğer türlü diğer filmlerle karşılaştırılır ama şu varki sadece haklar için 250 milyon dolar verip ana hikyeyi veya hobbiti anlatamamak da saçmalık yani
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2017 12:04
bak bu çok iyi olucak bence cüce mahzenleri felanda olucak cüceler ağırlıklı olucak diye düşünüyorum. UMARIM CİDDİ BİR DİZİ OLUR GOT GİBİ.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2017 11:55
bir şans verme taraftarıyım, GOT'a bir rakip çıkmasını isterim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×