1/2

Zaman Öldürmenin 1001 yolu

Ant Köksal
Ant Köksal 3.06.2010 - 12:31
Internetteki minik oyunları sizler için denedik!

Küçük oyunlar… Ne çoklar! İnternet kullanan herkesin en az bir kere denediği ufak, basit ancak bağımlılık yapan oyunlar. Ne yüklemeniz gereken bir program, ne ekran kartı yetersiz mesajları, ne de başka bir şey.. İnternet sitesine girmeniz ve yaklaşık on saniye beklemeniz yeterli. Hemen hepsi flash/java ile hazırlanmış bu oyunlar yeterince bağımlılık yapıcı. Aşağıda sizin için denediklerimizi göreceksiniz. Hiç fena değiller! Neredeyse hepsinin ortak iki özelliği var: Benim gibi yeterince paranoyaksanız çalışmıyorlar. Diğer bir deyişle henüz keşfedilmemiş bir maykrosoft açığı nasıl olsa mevcuttur deyip activex, java, script vs.’i kapattıysanız, çalıştırmanıza imkan yok. Tek tek hepsini açmalısınız. Ortalama bir kullanıcıysanız bu ayarlara zaten hiç girmemişsinizdir, bir sorun yaşamazsınız. İkinci ortak özellik ise, en iyi skorlar listesine baktığınızda ilk üç sırada muhakkak bir japon bulunuyor. İlginç değil mi? 

At Lastiği Havalansın Oyunu

Lastik fırlatıyorsunuz. Yeterli mi? Yükleme süresi yaklaşık otuz saniye. Yüklendikten sonra üç lastikten birini seçmeniz isteniyor, tıklıyorsunuz birinin üstüne, birden ekranda o lastiği yüklenmiş koşan şipşirin bir amca beliriyor. Belirli bir sınırı geçmeden lastiği elinizden fırlatmanız lazım. Lastiği mouse vasıtası ile geriye doğru çekip o şekilde fırlatabileceğimi anlayana kadar yapabildiğim maksimum skor 135 metreydi. Daha sonra 350 metreye kadar çıktım. Ve her zamanki gibi, elin japonunun hangi ara bu oyunu oynayıp, hatta kasıp 450 metreye kadar çıkabildiğini görerek şaşırdım.. Azimli millet bunlar canım! Oynamak için tıklayın...


Helikopterle Kutu Taşı Oyunu

Bu da yeterince sinir bozucu ve bağımlılık yapıcı. Yükleme süresi yaklaşık otuz saniye. Bir adet helikopteriniz mevcut, mouse’unuzun sol tuşuna basılı tuttuğunuz sürece uçuyor. Bırakırsanız düşüyor. Bu esnada yakıt bile harcıyor. Yakıt tükenmeden ve dahi helikopteri de sağa sola çarpmadan bir adet kutuya ulaşmanız ve onu belli bir noktaya taşımanız gerekiyor. İlk görevi tamamlamak onbeş dakikamı aldı. Bittiğinde bütün editörlük kariyerimin de sona erdiğini farkettim. Sen o kadar Quake Killer deyü nam sal, sonra bit kadar bir flash oyunu tüm karizmanı bitirsin. Cık cık cık.. Oynamak için tıklayın...

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×