Zombie Shooter 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Zombiler sarmış dört bir yanımı.
Platformlar PC
Zombie Shooter 2
  • Yapımcı - Yayıncı Sigma Team - Sigma Team
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 63
Artılar Düşük sistem ihtiyacı
Eksiler Ani performans düşüşleri, bir süre sonra sıkıcı olabiliyor
Yaşamak için öldürmekten başka çare yoksa, elinize silah alarak yola düşmek şarttır. Bir düşünün, yaşadığınız şehir zombilerle çevrilmiş, etrafta yardımınıza koşabilecek çok az kişi var ve üstelik onları sizin bulmanız gerekli. Çünkü kimse sizin yaşadığınızdan haberdar değil. Gerek film sektörü, gerekse de oyun camiasında zombi teması üzerine hazırlanan yapımlar bir hayli fazla. Zombie Shooter 2'yle de bu furya devam ediyor.

Seçim senin

Zombie Shooter 2, oynanış bakımından Shadowgrounds isimli oyunla benzerlikler gösteriyor. Maceraya başlamadan önce bir karakter seçmeliyiz. Kız veya erkek olabilir ama asıl önemli olan şey, hangi sınıfa mensup bir karakteri seçeceğiz? Hipnoz, sağlık, gece görüşü olan veya daha fazla para elde etme konularında uzmanlaşmış karakterler var. Doğal olarak yapacağımız seçimler, oynanış esnasında bize bir takım kolaylıklar kazandıracak. Örneğin hipnoz özelliğini seçersek, zombileri sersemletip bize saldırmalarını geciktirebiliyoruz.

Öldürdüğümüz zombilerin üzerinden veya çevredeki ufak kasalardan sağlık paketi, cephane gibi ekipmanlar toplayabiliyoruz. Ayrıca haritaların belirli bölgelerinde geliştirme istasyonları bulunuyor. Buralara giderek, kazandığımız paralar neticesinde silahlarımız ve araçlarımız için geliştirmeler yapabiliyoruz. Tabii ki geçtiğimiz her bölüm sonucunda karakterimizin seviyesi de yükseliş gösteriyor. Ek olarak her haritada gizli bölgeler mevcut. Bulduğumuz takdirde hem para, hem de cephane konusunda bize bir hayli fayda sağlıyor.

Zombie Shooter 2

Korku değil, eziyet

Yapım, siyah-beyaz tonlar üzerine kurulu, eski korku filmlerini andırır bir görselliğe sahip. Fakat Zombie Shooter 2, ekrandaki karıncalanma efektleri sebebiyle bir süre sonra göz yorucu olabiliyor. Patlayan variller ve parçalanabilen ufak tefek objeler dışında fiziksel efektleri görmek güç. Oyunun performansına eksi bir puan olarak, ara ara yaşanan donmaları gösterebiliriz. Özellikle aynı ekranda gözüken karakter sayısı arttıkça, performansta gözle görülür yavaşlamalar söz konusu ve bu da can sıkıcı bir durum.

Tek kişilik senaryo modunun yanında, Survival modu da mevcut. Bu başlık altında da iki oyun seçeneği bulunuyor. Bir karakter seçtikten sonra başlayan bölümde, olabildiğince fazla zombi öldürmek için mücadele veriyorsunuz. Burada amaç, elde edilebilecek en yüksek skora ulaşmak. Diğer oyun seçeneğinde ise, devasa bir silah kullanıyoruz ve yine olabildiğince fazla zombi vurmak için uğraş veriyoruz. Zombie Shooter 2, irili ufaklı hataları sebebiyle sadece zombi temalı oyunlardan hoşlanan kullanıcılara hitap edebilecek bir oyun olmuş.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 06:24
Kalan Karakter: 300 Gönder
Zombie Shooter 2
İlginizi Çekebilir