1/5

Zotac GTX580 AMP!

Ruşen Göbel
Ruşen Göbel 14.12.2010 - 15:44
Zotac'in AMP! serisi hız aşırmalı kartları arasına GTX580 de katıldı. Çok da güzel oldu...
Kartın sağ tarafında bulunan fan ile çekilen serin hava, soğutucunun kapağının altındaki metal yaprakların arasından geçerek, kartın arka tarafından dışarı atılıyor. Metal yapraklar ise serinliği dip tarafında bulunan "bakır ısı tabanına" iletiyor. Soğutucularda ısı iletimlerinin genelde ısı borularıyla yapıldığını bilirsiniz. Nvidia buna alternatif çözüm olarak tamamen bakırdan bir ısı tabanı üretmiş.

Zotac GTX580 AMP!
Zotac GTX580, 4 yollu SLI kurulumuna izin veren 2 tane SLI köprüsüne sahip. 4 tane hız aşırmalı GTX580'in neler yapabileceğinden bahsetmeyi düşünmüyorum. Zira hala 9500GT sahibi olan kullanıcılar, bu duruma biraz kızabilirler.

Zotac GTX580 AMP!
 
Kartın arka paneline göz attığımızda 2 tane DVI çıkışının yanında, 1 tane de mini HDMI çıkışının olduğunu görüyoruz. Kutunun içerisinden DVI-VGA dönüştürücüsü de çıktığına göre, -çok da kullanılmayan- DisplayPort haricinde tüm görüntü iletim portlarına sahip oluyorsunuz. Bu sayede, görüntü cihazı bağlama konusunda hiçbir sıkıntınız kalmıyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×