Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Battlefield 1

Battlefield 1'in bilgisayarlarda gözüken ilginç bir hatası ortaya çıktı

Her yer ışıl ışıl, göz gözü görmüyor

Onur Güner - 02.11.2016 16:10
Onur Güner - 02.11.2016 16:09
Geçtiğimiz 21 Ekim 2016 tarihinde Cuma günü çıkışını gerçekleştiren Battlefield 1'i kuşkusuz bütün oynayan oyuncular çok sevdi. Her konuda oyuncuların beklentilerini karşılayan oyunun maalesef oyuncuları oynayamayacakları kadar rahatsız eden bir hatası (bug) var. Battlefield 1'de herkesin severek oynadığı Amiens haritasında meydana gelen bu hata, oyunun ışıklandırmasından kaynaklanıyor. Zira güneş ışığı diyebileceğimiz parlak sarı bir ışık o kadar keskin gözüküyor ki oyuncuların hem göz sağlığını rahatsız ediyor hem de haritada göz gözü görülmesine engel oluyor. İlk olarak hata Bricksandmortars adlı Youtube kanalından paylaşılan video ile ortaya çıktı ki kısa sürede binlerce oyuncu resmi Battlefield 1 forumlarına akın etti. Konular açan oyuncular oyunun yapımcı şirketi DICE ve EA'dan bu sorunun biran önce düzeltilmesini istiyorlar: Ayrıca yine konu açan oyunculara göre bu hata sadece sarı ışıkla da bitmiyor. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Söylenene göre oyunun süresi ilerledikçe yeşil, beyaz, mavi, kırmızı ve turuncu renklerdeki ışıklar da katı bir keskinlikle oyuncuları rahatsız ediyor. Ancak bu kadar yığılan şikayetlere rağmen şu ana kadar DICE'den veya EA'dan resmi ne bir açıklama ne de bir hatayı düzeltme girişimi var. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunun yanında ise ilginç bir ayrıntı daha var. Çaresizce hatanın çözümünü bekleyen oyunculara göre bu sorun sadece bilgisayar üzerinden oynayanlarda var. Çünkü bu olaydan şikayet eden oyuncular aynı zamanda kendi sistemlerini de not olarak belirtiyorlar ki bu notlara göre bu sorundan AMD veya Nvidia ekran kartı kullanan oyuncular etkileniyorlar. Yani oyunun bilgisayarlarla alakalı optimizasyon sorunu olabilir. Bakalım DICE olayla ilgili açıklama yapacak mı bekleyip göreceğiz.

yorumlar (20)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 02.11.2016 16:50 (0)
muhahaha ulan ne güzel sallamışsınız bu hata falan değil bilerek yapılmış bir olay o haritaya.Akıl var mantık var bu bilerek yapılmamış olsa bunca gündür düzeltilmez miydi bu sorun hahaa.Amiens bölgesinde ki savaşta böyle bir ışık tarzı bir şey gerçek savaşta da olmuş ona gönderme yapmışlar
MK Okuru, 03.11.2016 22:00 (0)
MK Okuru, 03.11.2016 20:32 (0)
Ekran kartının driverı eskidir aynısı bana BF 3 ve 4 te de olmuştu güncelledim sorun düzeldi ayrıca konsolda söyle sorun yok yada pc de şöyle modu oynuyoruz vs gibi tartışmalara girip kendinizi yormayın her platformun zevki ayrı.
MK Okuru, 02.11.2016 16:15 (0)
MK Okuru, 03.11.2016 11:13 (0)
Bende bilgisayarda oynuyorum böyle bir sorun ile karşılaşmadan.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.