Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Destiny: Rise of Iron

Destiny: Rise of Iron - Ön İnceleme

Destiny'nin son büyük ek paketine bakıyoruz

Hürcan Köse - 07.09.2016 15:03
Hürcan Köse - 07.09.2016 15:02
İşler her zaman planladığımız gibi gitmez. Ne kadar büyük sermayelerle, ne kadar eşsiz fikirlerle veya ne kadar kalabalık bir ekiple ortaya çıkmış olsa da bazı yapımlar hedeflediği başarıyı her zaman yakalayamaz. İşte Destiny de bu yapımlardan birisiydi. Bungie, bünyesinde bulundurduğu yüzlerce çalışanı ile birbirinden farklı ve özgün fikirleri birleştirip ortaya yeni ve daha önce denenmemiş bir şey çıkardı. Ancak bu 'şey' bekledikleri başarıyı yakalayabildi mi? Hayır.Destiny, ilk versiyonu ile değil de daha sonra peş peşe gelen genişleme paketleri ile ufak tefek yol almaya devam ediyordu. House of Wolves ve Dark Below iki güzel DLC paketiydi ancak Destiny'yi iyileştirmeye yettiği pek söylenemezdi. Destiny asıl gelişimini The Taken King ile birlikte yaşadı. Oyun resmen son nefesini verirken bir anda canlandı ve günümüze kadar bu canlılığını başarılı bir şekilde korudu. Destiny ve House of Wolves ile Dark Below giriş bölümüyse, The Taken King de bu hikayenin gelişme bölümüydü. Şimdi de hikayenin sonuç bölümü olarak kabul edilen Rise of Iron, tüm ihtişamı ile geliyor! Destiny'nin 2014'ten beri gelişmekte olan hikayesi Rise of Iron ile son bulacak.

Her ne kadar The Taken King kadar fazla içerik katmayacak olsa da Rise of Iron da oyunculara birçok yeni aktivite fırsatı tanıyacak. Öncelikle biz 'gardiyanlar'ın yakından tanıdığı ve Iron Banner Turnuvası'nın efendisi olan Lord Saladin'in önderliğinde yepyeni bir hikayeye adım atacağız. Eski Rusya'nın güney sınırında bulunan devasa duvara bir Fallen saldırısı düzenlenmiştir ve bunun sonucunda da önceden bir karantine bölgesi olarak bilinen Plaguelands ortaya çıkmıştır.

Henüz oldukça basit gözükse de aslında gelişmeye çok müsait bir hikaye ile karş karşıyayız. Karantina bölgesini ve Fallen ırkının bu bölge ile alakasını güzel bir şekilde hikayeye yedirebilirlerse Rise of Iron gerçekten de The Taken King'in yakaladığı hikaye başarısını rahatlıkla yakalayabilir.Peki Rise of Iron'da bizleri yeni hikaye içeriğinden başka neler bekliyor? Destiny özünde bir online oyun olduğu için oyuncuları sürekli olarak oyunda tutacak ve devamlılığı sağlayacak içeriklere ihtiyaç duyar. Bu içerikler olmadığı takdirde oyuncular tatmin edici bir progress (seviye bazında ilerleme) hissi alamaz ve kısa sürede oyundan soğur. Günümüzdeki çoğu online oyun bu işi beceremediği için bir-iki ay oynandıktan sonra tarihin tozlu sayfalarına gömülüyor. Destiny'nin böyle olmaması için Bungie'nin çok sıkı bir oyun planı ile karşımıza çıkması gerekiyor. Öyle de yapıyorlar aslında. The Taken King'in son durumunu da biliyorsanız zaten yapacak tonlarca şey olduğunun da farkındasınızdır.

Oyuncular hikayede ilerlemek dışında yeni bir strike, raid ve crucible moduna da erişim sağlayabilecek. Bu yeni içeriklerde kazanılan ödüller sayesinde gardiyanlar yeni Light Level sınırına ulaşmaya çalışacak ve son Raid'i en kusursuz şekilde, tüm zorlu görevlerini yaparak bitirmeye çalışacak. Tıpkı The King's Fall'da olduğu gibi önce normal, daha sonra da zor versiyonlar kullanıma açılacak.Ana özelliklerden az çok bahsettiğime göre yeni paketin hikayesine de biraz değinebilirim. Öncelikle, birkaç paragraf önce bahsettiğim Plaguelands'den bahsedeyim. Destiny'nin hikayesine göre Demir Lordları (Iron Lords) Altın Çağı sırasında SIVA adlı kendini yenileyen ve bir araya getiren bir nanoteknolojiyi keşfeder. Bu güçlü teknoloji çok kısa bir sürede insanlığa karşı bir tehlike unsuru haline gelir ve Demir Lordları da bu teknolojiyi yeraltına, Cosmodrome'a hapsetmek zorunda kalır.

yorumlar (8)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 07.09.2016 21:49 (0)
Bence oyun the taken king ile berbat hale geldi bi kere en sevilen silahlar oyundan kalktı resmen (thorn ve gjallahorn) şimdide yeni dlc yapıp gjallahornu geri getiriyolar para tuzağı resmen ömrü bitmiş bi oyun artık 30 fps kasıyo gibi oynanıyo biz o kadar uğraşırdık item düşürelim diyen
MK Okuru, 09.09.2016 00:32 (0)
Yeni bir subclass yok..oyunun house of wolves la taken king arası bir büyüklükte olacak..bana göre 1 strike az.bence çıkışındakş questlerden ayrı olarak ilerleyen zamanlarda exotic questline lar eklenebilir.ayrıca eski raidler yeni light level seviyelerine çekilebilir.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.