Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > Dota 2

Dota 2'nin dereceli maçlarına telefonla gireceksiniz

Valve'dan önemli bir karar

Ersin Kılıç - 21.04.2017 13:56
Ersin Kılıç - 21.04.2017 13:55
Online oyunlarda özellikle dereceli maçların yeri oldukça önemli bildiğiniz gibi. Aylarca uğraştığınız ve üst liglere yükselmeye çalıştığınız oyunlarda kasti olarak yapılan hatalar ya da küfürleşmeler, diğer oyuncular ile anlaşamama gibi birçok problemle karşılaşabiliyoruz. Kısacası online oyunlarda ve moba türünde Toxic kitle bir hayli fazla.

Tabi firmaların bu kitleyi aza indirgemek için bazı yöntemlere başvurduğunu da zaman zaman görüyoruz. İşte Valve bu bağlamda oldukça önemli bir karara imza attı ve oyunculara telefon gerekliliği getirmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki ay yayınlanacak olan Dota 2 güncellemesi ile birlikte dereceli maçlara girmek için sisteme telefonunuz ile kayıt olmanız gerekiyor. Kullanılacak olan bu sistem ile birlikte özellikle dereceli maçlarda birden fazla hesap ya da troll hesap gibi kullanımların da önüne geçilecek. Ayrıca yeni hesap açmakta zorlaşacağı için muhtemelen oyuncular fevri söylemlerden de kaçınmış olacak.

Açıkçası Dota 2 için oldukça iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum. En azından dereceli maçlarda diğer online oyunlara da benzer yöntemler getirilebilir. Siz ne düşünüyorsunuz?


yorumlar (7)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 21.04.2017 22:25 (0)
Adam akıllı ceza sistemi getirsinler yeter.Elin avrupalısı türkü görünce direk terörist damgası vuruyor.Oyun sonu ırkçı saldırgan diye rapor ediyoruz da ne oluyor?
MK Okuru, 23.04.2017 10:33 (0)
Bu sistem bence gerçek para ile hesap satın almayı engellemek için geldi. Para ile gerçek seviyesinin üstünde başka bir hesap alsanda telefon ile gelecek doğrulamadatakılacaktır. Bu güncelleme öncesi muhtemeln hesap fiyatlarıda 5-10 katına bile çıkabilir.
MK Okuru, 22.04.2017 20:10 (0)
Çok manasız art niyetli oynayan adamın telefonu yok mu ya da başkasının hesabıyla oynayanın.İlk önce eşleşme sistemine ayar çekmeleri lazım daha adil olması gerek.Dota 2 ye geçildiğinden beri rank için açtığım altıncı hesap oldu.Solo 3k dan açtığım hesap klavyesizler yüzünden 2k lara düşüyor hep.
MK Okuru, 22.04.2017 14:21 (0)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.