Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Dragon Ball Z: Battle of Z

Dragon Ball Z: Battle of Z (İnceleme) (PS3) - İnceleme

"Kalpsiz bir yaratık olmaktansa, beyinsiz bir maymun olmayı tercih ederim"

Ceyda Doğan - 07.02.2014 18:27
Ceyda Doğan - 07.02.2014 18:27
Kalpsiz bir yaratık olmaktansa, beyinsiz bir maymun olmayı tercih ederim - Goku

Yıllara meydan okuyan ve kalbimde oldukça farklı bir yeri olan Dragon Ball Z, video oyunlarının bir kısmında da tıpkı animesindeki gibi aynı heyecana sahip bir yapım. İlk oynadığım DB oyunuyla, şimdikilere bakıyorum da; aralarında gözle görülebilecek kadar önemli farklar var. Grafikler, müzikler değişse bile, konu her seferinde aynı oluyor çünkü animenin dışına çıkamıyorlar. Belki de Namco Bandai'nin ihtiyacı olan şey budur; konsept dışına çıkabilmek.90'lı yıllarda DBZ serisine giriş yapan biri olarak, 2000'li yıllardaki Dragon Ball Z: Budokai serisini ayrı sevdiğimi itiraf edeyim. Yeri geliyor mangadaki karakterlerle muhabbet ediyorduk, yeri geliyor hikaye kısmında gerçekten çekici noktalara şahit oluyorduk ancak işin bir de kötü bir yanı var. DBZ serisi günümüze yaklaştıkça kalitesini kaybetti. Yenilik olarak ellerindeki tek şeyin grafikleri düzeltmek olduğunu zannedip, mis gibi hikayeyi öldürmeyi başaran sevgili Namco'ya buradan sevgilerimi yolluyorum.

Dragon Ball Z: Battle of Z de yukarıda bahsettiğim, zamanının kötü dövüş oyunlarından biri olmayı başardı. Uzun süredir beklediğim ve "evet evet evet, hadi hadi hadi" gibi heyecanıma yenik düştüğüm tekrarlamaları kendi içimde yaşasam bile, "neden ama!" isyanımda var hani.Belki de biraz eski kafalı olmamdan kaynaklanıyordur, bilemiyorum ancak Dragon Ball Z: Battle of Z'nin kayda değer en başarılı noktası co-op modu olmuş. Bir önceki oyunlarında options(ayarlar) kısmı, biraz daha detaysız iken Dragon Ball Z: Battle of Z'te bu eksikliği gidermişler. DBZ: Battle of Z, bazı eksikleri giderilmiş olsa bile, DBZ fanlarının seveceği türden bir oyun olmaktan öteye gidememiş.

Dragon Ball Z: Battle of Z daha çok multiplayer moduna odaklanmış durumda. 8 kişilik "Battle Royale" modu herkesin birbirine girdiği en eğlenceli modlardan biri. Tek kişilik senaryo desteği de bulunmasına rağmen, Namco'nun odaklandığı nokta online modlar olmuş. Bunu da gözümüze gözümüze sokarak anlatmış. Zaten son açıklanan DLC karakterleriyle birlikte olayın iç yüzünü de öğrenmiş olduk. Birçok noktada "devlerin savaşı" diye geçen Dragon Ball Z: Battle of Z, karakter çeşitliliği ve online tarafındaki gücüyle ortaya çıkmaya çalışmış.

59
62
Okur Puanı: (10Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Artdink - Namco BANDAI Games
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Dövüş

Eğlenceli online cop-op modu.
DBZ fanları için başarılı içerik.
Kamera sorunu.
Karmaşık menü.
DBZ fanı değilseniz, sıkılmanız mümkün.
yorumlar (3)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 1
mandatorium, 08.02.2014 23:42 (0)
Elimde bir adet fazla var bu oyun almak isteyen olursa iletişime geçebilir :)
Seviye: 2
Portagas, 07.02.2014 20:00 (0)
Bu oyunu hiç beğenmedim.
Bunun yerine Brust Limit'in devamını yapsalar daha iyi
olurdu.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.