Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > For Honor

Özel Dosya: For Honor - Ön İnceleme

For Honor'ın ön inceleme sürümünü oynadık

Merlin'in Kazanı - 14.12.2016 19:01
Merlin'in Kazanı - 13.12.2016 12:37
Ubisoft'un merakla beklenen ve belki de firmanın şu anda en büyük potansiyele sahip olan oyunu For Honor'ın Paris'te düzenlenen özel etkinliğine Merlin'in Kazanı olarak biz de katıldık ve etkinlik boyunca siz okurlarımız için yepyeni bilgiler edinip For Honor'ın nasıl bir oyun olduğunu bizzat oynayarak deneyimledik.

Hem çoklu oyuncu, hem de senaryo moduna sahip olacak olan For Honor elbette çoğu yeni nesil Ubisoft oyunu gibi çoklu oyuncu modu ile ön plana çıkacak. Zira oyunda her bir oyuncu kendi oyun tarzına göre özel bir savaşçı seçerek hiddetli bir savaş alanında çarpışacak. Aslında tam da bu özelliği ile ön plana çıkan For Honor, akıcı ve sert dövüş mekanikleri ile daha önce eşi benzeri görülmemiş bir savaş sistemi sunmak için geliyor.


Aslında oyunun senaryo moduna giriş yaptığımızda savaş sistemi çok da karmaşık gelmedi. For Honor'da karakterinizi kontrol edebilmek kolay. Çünkü Ubisoft oyunun savaş sistemini akıcı ve düzgün bir hale getirebilmek adına gerçekten sağlam bir kontrol şeması yaratmış. Bizim hem klavye/mouse, hem de kontrolcü ile deneme şansını yakaladığımız For Honor'un kontrolcü ile daha iyi bir performans verdiğini gördük. For Honor'da düşmanınız ile savaşırken yapmanız gereken tek şey kontrolcünüzde bulunan sağ çubuğu yukarı, sağa ve sola çekip düşmanınızın hangi bölgesine nereden saldırabileceğinizi seçiyorsunuz. Bu da hem düşmanın zayıf noktasına girişebilmenizi, hem de beklenmedik bir saldırıya karşı korunabilmenizi sağlıyor. Oyunun arayüzü bu tür durumlarda gerekli işaretleri göstererek her şeyi doğru bir şekilde kavrayabilmenizi sağlıyor.Oyunun asıl zorluğu çoklu oyuncu modunda çıkıyor elbette. Senaryo modunda yapay zeka ile kapışmakta olduğunuz için bir bakıma daha kolay maçlara girişmiş oluyorsunuz. Ancak çoklu oyuncu moduna girdiğinizde, karşınızdaki oyuncu da tıpkı sizin gibi özel bir karaktere sahip ve sizin gibi akıcı olarak düşünüyor olduğundan dolayı nereye saldıracağınızı seçerken ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Tam bir saldırı ile düşmanınızı alt edeceğinizi düşünürken beklenmedik bir saldırı ile karşılaşıp birkaç saniyede kendinizi yerde bulabiliyorsunuz. For Honor bu açıdan gerçekten sağlam bir PvP deneyimi sunacak.İlk olarak başladığınızda fazla içine dalamadığınız For Honor, mekanikleri öğrenip birkaç kafatası parçalamaya başladığınız anda sizi hızlıca içine çekmeye başlıyor. Viking, Şövalye ve Samuray olarak 'şimdilik' üç ırktan karaktere sahip olan For Honor, belki ileride eklenecek olan yeni içerikler sayesinde bu üç ırka daha fazlasını ekleyebilir. Elbette henüz bu konuda herhangi bir kesinlik yok. Asıl oyunda bulunacak olan 12 özel kahramanın altı tanesini zaten daha önce başlatılan kapalı beta sürecinde görmüştük. Bu karakterler Warden, Kensei, Raider, Conqueror, Orochi ve Berserker olarak karşımıza çıkmıştı. Bizim de oynama şansını yakaladığımız ön inceleme sürümünde bu karakterlere ek olarak, üç yeni kahraman daha bulunuyordu. Peacekeeper, Shugoki ve Warlord. Son üç kahraman da oyunun final versiyonunda karşımıza çıkacak.

For Honor'da bulunan tüm kahramanlar, gerçek dünya ve savaş tarihine adını kazımış, tanınan kahramanlar. Her biri savaşlarda büyük bir rol üstlenmiş ve bu rolleri For Honor'da da oynayabilmek için geliyor.
yorumlar (20)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 15.12.2016 17:12 (0)
bu ne lan buna 200 tl verilirmi hiç hep aynı ubi busefer harbi çöpp olmuş harbi çöpp.
Seviye: 1
Emonachi, 15.12.2016 16:44 (0)
Combolar cok fazla kesiliyor. Sürekli aynı hareketleri aynı animasyonları gördüm.Aynı dövüş mekanikleri. 1e1 dövüşler uzun süreçte sıkabilir gibi duruyo ama tabi daha erken kesin yorum için
MK Okuru, 15.12.2016 15:45 (0)
2017 de ubicik bakalım bize nasıl saçmalamalar sunucak merak içindeyiz. bu oyunda sürekli online galiba
Seviye: 2
artagon, 15.12.2016 12:06 (+1)
yanlış anlaşılmasın oyunu oynarken bir video çekememenizi anlıyorum. izin verilmemiş demek ki buna. Ama bu yazının yerine sıradan bir face videosu ile sizde bıraktığı izlenimle ilgili bir video olsaydı şahsen benim fikrimce daha iyi olurdu.
Seviye: 2
artagon, 15.12.2016 12:04 (+1)
oyunu denedik demişsiniz bir heyecanla girdim habere, oyunu tanıtan bir haberle karşılaştım. halbuki ben denedikten sonra sizin şahsi fikrinizi belirttiğiniz bir video falan bekliyordum. Bu verdiğiniz bilgiler zaten bar internette. siz bu habere farklı bir şey katabildiğinizi düşünüyor musunuz ? çünkü ben düşünmüyorum. dümdüz ruhsuz bir yazı olmuş .


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.