Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sinema

Merlin'in Kazanı > Sinema > The Batman

Hans Zimmer, Ben Affleck'tan hiç memnun değil

Ünlü besteci Christian Bale'i özlediğini açıkladı

Hürcan Köse - 18.03.2017 13:02
Hürcan Köse - 18.03.2017 14:01
Interstellar, The Dark Knight ve Inception gibi çok başarılı filmlerin, çok başarılı müziklerini hayata geçiren Hans Zimmer, Batman V Superman'den sonra süper kahraman filmleri için müzik bestelemeyi bırakacağını söylemiş ve öyle de yapmıştı. Çevresinden çok tepki alsa da tutkusunu asla bir kenara bırakmayan Zimmer, verdiği güncel bir röportajda Nolan üçlemesi ve Ben Affleck hakkında birkaç yorum yaptı."Sürekli yeni müzik tarzlarını düşünüyorum. Teknolojiyi yeni şekillerde kullanmayı ve yaptığımız her şeyi diğer insanlar için birer tecrübe haline getirmenin yollarını arıyorum. Eh bunu artık süper kahraman filmleri ile yapamıyordum, bu kadar basit. Eğer Christopher Nolan'ın Batman üçlemesini ele alırsanız, bu seri size üç film gibi geliyor. Ancak bizim için, hayatlarımızın 12 senesi anlamına geliyor. Bu yüzden bazen 'sonum ne olacak bilmiyorum ama bu uçurumdan aşağı atlamam lazım' demeniz gerekiyor. Bunu söylediğim anda 'sen kafayı mı yedin?' içerikli bir sürü telefon aldım. Ama ben hiçbir zaman para için müzik yapmadım, para ilham verici bir şey değil. Müziğin benim için bir iş olduğu seviyeye gelmek istemiyordum. Ron Howard aslında bana çok akıllıca bir şey söyledi. Bana, 'bir daha asla süper kahraman filmeri ile çalışmayacağım deme. Birisinin bir süper kahraman filmi için harika bir senaryo ile karşına çıkmasını bekle' dedi. Bu yüzdne ben de onu diyorum: Lütfen şu harika senaryo ile karşılaşabilir miyim? Kafam Christian Bale'in Batman oluşuna bu kadar alışmışken birden her şey Ben Affleck'a dönüştü ve bir bakıma yaptığım her şey ile Bale'e ihanet ediyormuşum gibi hissettim. Bu yüzden, bu filmlerde bir miktar sadakat de bulunuyor."

Müzikleri yapan her ne kadar kendisi olsa da, Ben Affleck'ın rol aldığı filmde bestelerin bir hayli değiştiğini ve Nolan üçlemesi kadar da akılda kalıcı olmadığı dile getirilince, Affleck'ın performansından memnun olmadığını söyledi."Ben'e uygun olan bir şey yaratabilmek için aylarımı harcadım. Benim bildiğim ve öğrendiğim Batman, Christian Bale'di ve Ben bu karakteri çok daha farklı bir şekilde canlandırıyor. Ben bu fikre pek aşina olamıyorum. Bana göre, Christian Bale'in canlandırdığı karakter, sorunları asla tam olarak çözülememiş bir karakterdi. Bu her zaman ilk filmin başlangıcındaki o malum sahne, Bruce'un ebeveynlerinin öldürüldüğü sahnede başlıyordu. Her şey orada kopuyordu. Ben'in karakteri daha orta yaşlı; hatta daha huysuz görünüyor. Ama onun performansında Christian Bale'in performansında hissettiğim acıyı hissedemedim. Ve benim bu kadar ilgili olma sebebim de Bale'in yansıtabildiği o acı hissiydi. Affleck bunu yapamıyor."

Ben Affleck, Kasım ayında çıkacak olan Justice League filmi ile tekrar Batman rolüyle karşımızda olacak. Junkie XL tarafından bestelenecek olan müziklerin Zimmer kalitesine yaklaşıp yaklaşamayacağı büyük merak konusu.
yorumlar (63)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
kara341, 20.03.2017 15:52 (0)
nolana sor bakalım kendi ütopik batman evrenine süpermani de sokabiliyor mu diye? adını bu tarz yapımlarla duyuran birinin batman karakterini sinemadan, üstelik farklı bir vizyondan öğrenip benimsemesi ilginç olmuş. nolanın üçlemesi şahaneydi fakat gel gelelim orijinal batman de affleckin batmanidir beyler. acı ama gerçek. biri gotik diğeri dramatik versiyon. dramatiği bugün herkes uygulayıp güzel bir yapım çıkartabilir ama herkes gotik tarzda batman evrenini sevdiremez seyirciye. suicide squad ile denediler olmadı. yemez o iş. hemen bok atmamak gerek. kıyasa değil başarıya bakılmalı.
Seviye: 3
ozan86, 27.03.2017 14:26 (0)
Altın ahududu razzie olanmış. Şimdi hatırladım.

O kadar ciddiye almayın bu ödülü gençler. Stallone abimize de bu çirkin ödülü vermişler. Onu geçtim bu ödülü Antony Hopkins reise de vermişler :) Hatta Al Pacino gibi bir oyuncuya bile bu ödülü vermişler. Robin Williams da dahil bu ödülü almış. Ulan ne adamlarsınız. İnsan bir araştırır :) Neyse sağolun sayenizde öğrendim.
MK Okuru, 19.03.2017 04:40 (-1)
Ben Affleck'in canlandırdığı Batman bugüne kadar beyaz perdeye uyarlanan çizgi romana en yakın Batman'dir.Bale'in Batman'inin çizgi romanlarla alakası yoktu o tamamen Nolan'ın yarattığı ütopik ap ayrı bir Batman'di ve çok sevildi kült oldu ama gerçek Batman Affleck'in canlandırdığıdır.
Seviye: 2
commodore 64, 26.03.2017 17:27 (0)
Klasik Amerika, İngiliz ağazları; zam istedi alamadı hepsi bu, o da dark knight serilerinin bu kadar tutacağını tahmin edemiyordu. imbd de ilk 5'i zorluyor film. Yaptığı işe saygı duyarım da bunu para için yapmıyorum demesi hiç inandırıcı değil, çünkü biz gerçekten parasız gerçek sanatçılar tanıdık, tanımayanlar yer belki. Bu arada ben de Ben Afflec'i hiç beğenmedim gerçi Bale de Batman için çok kısa boyluydu ama Nolan'ın becerisiyle oldu bir şeyler.
MK Okuru, 18.03.2017 21:50 (-6)
Seviye: 1
Hickey, 20.03.2017 22:13 (+1)
Dünyanın en iğrenç oyuncusunu seçmekle hata etmiş adamlar. Bence beğenilmemesi tamamen mantıklı.
MK Okuru, 20.03.2017 15:31 (0)
batmani nolandan öğrendiyse afflecki beğenmemesi çok normal zira orijinal batman gotik bir hikayeye sahip. dramatik değil. bunca sene çevrilen batman filmlerini izlerse neden nolanın serisinin diğerlerinden sıyrıldığını anlayabilir. bu işin ekmeğini yiyen adamın bunu bilmemesi de ayrıca tarjikomik..


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.