Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Heavy Rain

Heavy Rain PC'de çalıştırıldı

Gerçi pek çalıştı denilemez...

Furkan Sakoğlu - 18.04.2017 13:54
Furkan Sakoğlu - 18.04.2017 13:53
Çıkışı üzeriden yıllar yıllar geçmiş olmasına rağmen hala daha doğru düzgün çalışan bir emülatörü bulunmayan PlayStation 3, kendisine çıkan özel yapımlar ile özellikle PC oyuncularını bir hayli kıskandırıyordu. PlayStation 3 emülatörleri içerisinde belki de tek düzgün çalışan emülatör olan RPCS 3 ise, çok nadir de olsa bazı PlayStation 3 yapımlarını oynanabilir şekilde karşımıza çıkarıyordu.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bugün ise RPCS 3 yapımcıları, PlayStation 3'ün özel oyunlarından Heavy Rain'i PC üzerinde çalıştırmayı başardı. Tabii ki performans anlamında oldukça kötü bir performans çizen Heavy Rain, yine de geleceğe umutla bakmamıza yol açıyorBunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

İşte PC üzerinde RPCS 3 emülatörü ile oynanan Heavy Rain'in oynanış videosu:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (86)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 5
ultrAslan, 18.04.2017 15:05 (0)
"Tabii ki performans anlamında oldukça kötü bir performans çizen Heavy Rain, yine de geleceğe umutla bakmamıza yol açıyor"

Ben bu tarz bir cümleyi böyle bir platformda dile getiren bir editöre saygı duyamam. Yanlış olan ve etik olmayan bir şeyi güzel ve doğru bir şeymiş gibi lanse etmesini kabul edemem. Bunu benim gibi bir yorumcu söyleyebilir veya daha farklı kişiler söyleyebilir. Ama siz bu işin içerisindeyken, bu işten para kazanırken böyle bir cümle kuramazsınız. Bu sizi mutlu etse bile bunu bu şekilde dile getirmeniz son derece yanlış.

--------------------------------

Öncelikle emülatörlerin herhangi bir şekilde illegal olmadığının altını çizeyim. Eğer kullandığın oyun orjinal ise, kısacası oyunu satın alıp, dosyalarını farklı bir makineye atıp, emüle ediyorsan, illegal bir iş yapmıyorsun demektir. Bu da yaptığım haberin herhangi bir şekilde illegal bir durumu övmediğini gösterir. Kısacası orjinal bir oyunu farklı bir platformda emüle etmenin etik olmayan veya yanlış olan bir durumu yok. Ve daha önemlisi eğer bana saygı duymuyorsan, haberlerimi okumak zorunda değilsin. Hatta siteye girmek zorunda bile değilsin. Hiç kimse seni ne bana saygı duymaya, ne haberimi okumaya, ne de siteye girmeye zorlamıyor. Bütün bunları yapıp da, fikirlerime değil, bana saygı duymadığını söylersen, ben de sana ekranın sağ üst köşesinde bulunan çarpı işaretini kullanmanı tavsiye edebilirim.

Furkan
Seviye: 4
hakande84, 26.04.2017 04:54 (0)
MK Okuru, 22.04.2017 16:11 (0)
ultrAslan, senin problemin nedir biliyor musun dostum ''insanların düşüncelerine ve fikirlerine saygı gösterememek'' devamlı ben haklıyım hesabı, yer yer hiddetlenerek bunu daha da ileri götürmek. Takip ediyorum günlerdir hala bu ağız dalaşını bırakmıyor ve ısrarla sürdürüyorsun, üzücü!
MK Okuru, 21.04.2017 16:08 (0)
Aslında emülatörlerin yasal olup olmadığı tartışma konusu. Eskiden bleem adında bir ps1 emülatörü vardı ve sony bununla ilgili dava açmıştı. Dava dosyasında şuna benzer bir cümle vardı: “ps1 emülatörü oyun satışlarını düşürmeyebilir hatta arttırabilir bile. Ancak ps1 satışlarını düşürmektedir.”
MK Okuru, 23.04.2017 07:17 (0)
Benim anlamadığım nokta şu emülatörler legal tamam da ben mesela PS2 emülatörünü indirip bir de MGS3'ün Rom'unu indirdim para vermeden bu şimdi legal mi oluyor eğer oyunu korsan indirip bu oyunu oynatmaya yarayan emülatör legalse korsan da legal oluyor kendiyle çelişen bir sistem var ortada :D
Seviye: 1
omer724, 23.04.2017 15:25 (+1)
hayatım boyunca yerdekine bir de ben tekme atayım diyenleri sevmedim o insanlardan nefret ederim ultrAslan ile editör küçük bir tartışma yapmış ve anlaşmışlar ultrAslan bir hata yapmış yorumunda ama herkes hata yapar uzatacak bir şey yok herkes ultrAslan a yüklenmesin
MK Okuru, 22.04.2017 16:34 (0)
zannedersin adam sigmund freud. ben işin içindeyim deyip duruyor :D psikoloğa giden psikologlar var işin içinde olman senin psikolojinin %100 düzgün olduğu anlamına gelmez

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.