Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Mafia 3

İddialara göre Mafia 3'ün kötü olmasının sebebi 2K Games

İddiaların kaynağı şirketin eski çalışanı

Onur Güner - 31.10.2016 21:00
Onur Güner - 31.10.2016 21:00
Bildiğiniz gibi 7 Ekim 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Mafia serisinin yenisi Mafia 3 kendi hayranlarında maalesef beklenileni karşılayamamıştı. Oyun için ise eleştirmenler başarısız yorumu yapmıştı. Bu başarısızlığı herkes oyunun geliştirici firması Hangar 13'e yıksa da aslında bir de madalyonun diğer tarafı varmış. Zira internete atılan bir iddia ortalığı karıştırdı. Çünkü kendisinin bir 2K Games bünyesinde oyun gelişiminde çalışan birisi olarak tanıtan ve ismini vermeyen bir kişi, hem Mafia 3'ün hem de Evolve'nin bu kadar kötü olmasının asıl sorumlusu olarak 2K Games'in olduğunu söyledi. Çalışanın dediklerine göre şirket, oyunun geliştirilmesine hep burnunu sokarak oyunun istediği gibi yön almasını sağlamış. Şirketin yönetim kurulundan kaynaklı sorundan dolayı maalesef şirket hakkında başarısız kararlar alınmış. Mesela şirketin bünyesinde bulunan Irrational Games ve 2K Avustralya'nın kapanması gibi. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Söylenene göre şirketin bu birimlerini kapatmasının tek sebebi herhangi bir mantıklı açıklaması olmayan maddi kesintiler. Açıklamasına devam eden şirket çalışanı, ''İlk olarak 2K Avustralya hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Bonderlands: The Pre-Squel, 2K Avustralya'nın 40 kişilik kemik kadrosuyla 18 ay gibi bir sürede geliştirildi. Oyun toplamda 1,5 milyondan fazla sattı ki sonradan çıkan indirilebilir içerikler de çok fazla sattı. Her şey yolunda gözüküyordu ama 2K Games aldığı bir kararla 2K Avustralya'yı kapatarak böylesi bir başarı yakalayan 40 kişiyi ekibi gözden çıkarıyor. Size sorarım, mantık bunun neresinde? Ayrıca Hangar 13 stüdyosu ise Mafia 3'ün geliştirilmesi için yıllarını ve 2K Games'in on milyonlarca dolarını harcadı. Yani oyunun kendi maliyetini karşılaması için 9-10 milyon kopya satması gerekiyor ama gelen raporlara göre satılan kopya sayısı 1 milyonu geçemedi. 2K Games çok büyük zarar etmiş oldu.'' ifadelerine yer verdi. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bu açıklama gerçekten şaşırtıcı. Ayrıca açıklamalarına devam eden şirket çalışanı son olarak, ''Mafia 3 ve Evolve oyunlarında şirketin bu kadar zarar etmesi aslında şaşırtmadı beni. 2K Games'in yöneticileri, kendi anlayışlarını oyunlara adapte etmekten hiç çekinmiyorlar. İlginç olanı ise hissedarları bundan dolayı yüzlerce milyon dolar zarar etseler bile yine de bunlara izin veriyorlar.'' sözlerini söyledi. Ancak tekrardan hatırlatalım, bunlar sadece ismi belli olmayan birisinden gelen iddialar. Yani herhangi bir resmiyeti yok. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Ancak 3D Realms stüdyosunun kurucusu George Broussard ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 2K Games'in çok kötü bir şey olduğunu ve bir gün onun da şirketin geliştiricilere nasıl davrandığını açıklayacağını söyledi. Bu Twitin ardından ise bütün bu iddiaların doğru olması kuvvetle muhtemel. Bakalım başka nasıl açıklamalar gelecek bekleyip göreceğiz.

yorumlar (20)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
bisko100, 04.11.2016 04:06 (0)
Ne bekliyordunuz arkadaşlar tamam oynayışı bir sürü oyundan alınmış mesela seri Ateş Hitman de de var yani :) yani bekliyordunuz oyunun 12 dakikalık ıgn fırst gameplay videosuyla alakası bile Yok optimize sorunlu yapay zeka almış başını gidiyo fizik dahada beter ağaca bir çarpıyorsun sanki düz duvara çarpmış gibi paaat küttt yani yaptıkları resmen saygısızlık dır 2k Avusturalya kalesi yıkılmasaydı kalemi kırılmasaydı şuan bir efsaneyi konuşuyor olacaktık aha buruya yazıyorum binlerce kere downgrade yemiş bir oyuna para verip kazıklandığımıza inanamıyorum oyun taş gibi olucak diye kendimi avutmuşum resmen grafik düşkünü bir insanım yıl 2016 biticek nerdeyse 2017 ye gircez daha yeter şöyle rezalet grafikler fps adam gibi bile durmuyor resmen dans ediyor harbiden ayıp yani verdiğimiz paralara yazık saten bu oyun hangar 13 ün yapacağı bir oyun deyil ağır gelir para veripde almayın.
MK Okuru, 03.11.2016 01:10 (0)
denuvodan alsınlar sigorta parasını,
anlaşılan o ki korasınında az satmasında bayaa bi emeği var,
ben olsam dava açarım denuvoya, kesin satarken kırılmayan oyunları örnek göstermişlerdir, eee noldu ?
Seviye: 5
warehouseman, 01.11.2016 08:38 (0)
Oyun isminden kaybediyor zaten...
Başka bi isimle çıksaydı oyun hiçte fena değil teknik sorunlar dışında,ama Mafia isminin altında eziliyor oyun.Mafia ve Mafia 2 oynamış oyuncu bu oyunu tabiki sevmez,ki bende Mafia olarak sevmedim oyunu.
MK Okuru, 02.11.2016 15:10 (0)
aynı ayarlarda bf1 50 fps verirken bu oyunda 20 fps anca alıyorum ve senaryo çok kötü habire video ile kesiyor oynamanızı
MK Okuru, 01.11.2016 02:41 (0)
herkes başarısız deyip duruyor. bitirdiğim nadir oyunlardandır. sürü kafasına düşmek yerine. oynamanızı tavsiye ederim.
MK Okuru, 02.11.2016 10:19 (0)
Mafia 3 kötü falan değildi onu nereden çıkardınız? Sadece bir takım teknik problemleri var, onlar da çıkarılacak patchlerle düzelir zamanla. Önceki Mafia oyunlarından daha keyifliydi.
MK Okuru, 02.11.2016 00:10 (0)
iyide kardeşim 2k yöneticileri optimizasyonda mı kötü olsun dedi sanki, düşük çözünürlü kaplamayıda mı onlar tavsiye etti. mafia serisi gta dan sonra dinamik openwordde dünya 2 numarası, o yüzden hangarla falan bu iş olmaz ağır gelir. 2-3 tane tasarımcıyı transfer edince her şey yapılır sanıyorlar.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.